" اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا                /                              یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       رودکوف کجاست:رودکوف در منتهی الیه کوه حاتم یکی از دهها کوه باعظمت و استوار کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد.      
دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴  |  Monday, 16 July 2018
کد خبر: ۱۴۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۵
استخدام؛
معاون درمان وزیر بهداشت ضمن اشاره به برخی مشکلات اورژانس پیش بیمارستانی در کشور از دریافت مجوز استخدام برای 4000 نفر در اورژانس پیش بیمارستانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ؛دکتر محمد آقاجانی در مراسم چهل و یکمین سالگرد تاسیس اورژانس پیش بیمارستانی گفت: بحث اورژانس و خدماتی که در کشور ارائه می‌کند بر هیچ یک از ایرانیان پوشیده نیست. چرا که نیروهای اورژانس در لحظات حساس که مجروحی در هر نقطه کشور نیازمند به کمک باشد حضور پیدا می‌کنند و برای نجات جان مردم خدماتشان را ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه تابلوی اصلی و خط مقدم وزارت بهداشت نیروهای اورژانس هستند افزود: اقدامات اورژانس پیش بیمارستانی تا حد بسیار زیادی در قضاوتی که مردم نسبت به حوزه سلامت دارند تاثیرگذار است، به طوری که اگر حضور نیروهای اورژانس و انتقال مجروح به سرعت انجام گیرد مردم قضاوت مثبتی نسبت به مجموع نظام سلامت خواهند داشت و در عین حال اگر خللی در کار وجود داشته باشد مردم نسبت به مجموع نظام سلامت بدبین می‌شوند.

آقاجانی با بیان اینکه مشکلات زیادی از نظر نیروی انسانی امکانات رفاهی، تجهیزات پزشکی، وضعیت معیشتی برای نیروهای اورژانس وجود دارد اما کمترین حاشیه سازی را در این سال‌ها از سوی کارکنان اورژانس شاهد بوده‌ایم، ادامه داد نیروهای اورژانس کشور با تمام توان به عنوان سربازان سفید پوش آماده به خدمت توانستند در جریان طرح تحول نظام سلامت، برگ زرینی از خدمات را رقم بزنند.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین به برخی مشکلات نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی از قبیل وضعیت محل فعالیت، وضعیت آمبولانس‌ها، نیروی انسانی، تجهیزات و سیستم ارتباطی آنها اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه در این دوره در همه این حوزه‌ها اتفاقات خوبی افتاده است به عنوان مثال در حوزه ناوگان آمبولانس شاهد بودیم که 1300 دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور اضافه شد، ضمن آنکه 300 دستگاه آمبولانس هم در گمرک داریم که بزودی به ناوگان اورژانس کشور اضافه می‌شوند و 800 ستگاه آمبولانس نیز در حال ساخت است یعنی در این دوره 2500 دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور که بالغ بر 3000 دستگاه آمبولانس است اضافه می‌شود

دریافت مجوز استخدام 4000 نیرو برای اورژانس پیش بیمارستانی

آقاجانی همچنین گفت: در حوزه نیروی انسانی خوشبختانه با تلاش‌هایی که انجام شد توانستیم مجوز استخدام 4000 نیرو را برای اورژانس پیش بیمارستانی دریافت کنیم که در حال جذب هستند، البته این در حالیست که دولت با مشکلات زیادی در جذب نیروی انسانی مواجه است، در عین حال برای  اورژانس تهران نیز مجوز جذب 400 نیرو گرفته شده است.

خبر خوش وزارت بهداشت برای نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی

آقاجانی در ادامه گفت: خبر  خوشی را برای نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی داریم، همواره شاهد بودیم که نیروهای اورژانس پیش‌بیمارستانی در سراسر کشور در پایگاه‌های اورژانس در کانکس فعالیت می‌کنند که از حیث حشرات و گرما و سرما شرایط مناسبی ندارند بر این اساس با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هماهنگ کردیم که در بودجه سال آینده 76 میلیارد اعتبار را برای تبدیل 380 پایگاه‌های کانکسی اوژرانس به پایگاه ثابت در نظر بگیرند.

وی افزود: در حوزه سیستم ارتباطی نیز در تهران، مشهد، دزفول و ایران شاهد نصب سیستم ارتباطی دیجیتال بودیم و امیدواریم بتوانیم تمام حوزه‌های اورژانس کشور را به لحاظ سیستم ارتباطی دیجیتال کنیم. در  عین حال از حیث تجهیزات پزشکی نیز با کمبودهایی مواجهیم که در بودجه سال آینده برای به روز کردن این تجهیزات پیش بینی‌هایی را انجام می‌دهیم.

نجات 5000 مجروح با استفاده از اورژانس هوایی

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه در این دوره شاهد ارتقای اورژانس هوایی بوده‌ایم، گفت: در حال حاضر 21 پایگاه هوایی داریم و تاکنون نیروهای اورژانس توانسته‌اند با استفاده از امکانات اورژانس هوایی 5000 مجروح را به مراکز درمانی منتقل کنند که اگر این خدمت وجود نداشت بسیاری از این مجروحین فوت می‌کردند. در عین حال قرار است هفت پایگاه هوایی نیز به این پایگاه‌ها اضافه شود و امیدمان این است که بتوانیم 44 پایگاه هوایی در کشور داشته باشیم و تمام کشور را پوشش دهیم.

آقاجانی در ادامه به دو آمار 10 ساله اشاره کرد و گفت: طی سال‌های 84 تا 94 شاهد رشد 300 درصدی ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی بودیم ضمن اینکه در سال 84 از هر 10 مجروح یک نفر فوت می‌کرد اما اکنون از هر 19 نفر مجروح یک نفر فوت می‌کند.

آقاجانی همچنین به موضوع امکانات رفاهی نیروهای اورژانس اشاره و اظهار کرد: متاسفانه از حیث مسائل رفاهی نتوانسته‌ایم آنطور که شایسته است عمل کنیم اما از سال 93 قرار شد که نیروهای اورژانس از محل درآمد بیمارستان‌ها که خودشان در ایجاد آن سهیم هستند دریافتی داشته باشند که البته در این زمینه برخی دانشگاه‌ها خوب عمل کردند و باید پیگیری کنیم تا همه دانشگاه‌ها سهم کارآنه نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی را پرداخت کنند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز