" اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا                /                              یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       رودکوف کجاست:رودکوف در منتهی الیه کوه حاتم یکی از دهها کوه باعظمت و استوار کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد.      
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۳  |  Thursday, 21 June 2018
کد خبر: ۱۵۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۰۸ آذر ۱۳۹۵
غلامرضا تاجگردوج
نماینده گچساران و باشت در واکنش به حکم جلب محمود صادقی نماینده مردم تهران گفت: لاریجانی رئیس مجلس وظیفه دارد از حقوق نماینده صیانت کند و باید دید آیا او در برابر برادرش این کار را خواهد کرد؟
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ، غلامرضا تاجگردون  در واکنشی اینستاگرامی نوشت:

دقایقی پس از خبر تلاش برای بازداشت دکتر صادقی با ایشان تلفنی صحبت کردم و از متن حکم و صادرکننده حکم مشخص بود شاکی خصوصی در کار نیست.

وی افزوده است: اگر هم شاکی خصوصی در کار بود می بایستی حسب قانون ابتدا به مسئول دستگاهی که وی در آنجا مشغول است یعنی مجلس اطلاع دهند. اگر اتهام ایشان توهین به رئیس قوه قضاییه است و مدعی العموم ورود کرده است از صبح تا شب هزاران توهین در انواع رسانه و تریبون رسمی که بعضا برد بیشتری نسبت به تریبون مجلس دارند به دو رئیس دیگر قوا می شود و برای رئیس قوه قضاییه زیبنده نیست در شب رحلت مهربانترین انسان خلقت حکم به بازداشت نماینده مردمی دهد که او وظیفه اش را به انجام رسانده است.

تاج گردون در پایان آورده است: دکتر لاریجانی رئیس مجلس وظیفه دارد از حقوق نماینده صیانت کند و باید دید آیا او در برابر برادرش این کار را خواهد کرد؟/ایلنا

و اما

خبرگزاری فارس در ضمن مصاحبه ای که بامداد دوشنبه با محمود صادقی انجام و منتشر کرده، نوشت:

«حکم جلب صادره برای آقای صادقی به دلیل شکایتهای خصوصی از جمله تعدادی از دانشجویان است که چندین ماه است علیه او به دلیل نشر اکاذیب شکایت کرده اند. محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی چندی پیش، پس از شکایات پی در پی به دلایل مختلف با اطلاع اعضای هیات رئیسه مجلس به دادسرا احضار شد. امروز – شنبه – پس از عدم حضور او در موعد مقرر، حکم جلب وی از سوی شعبه چهار بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران صادر شد.

در حالی که محمود صادقی نماینده تهران گفته است به دلیل طرح سئوال پیرامون قوه قضائیه حکم جلب او صادر شده، خبرگزاری فارس به نقل از «یک منبع مطلع» که نامی از او نیاورده، نوشت:

«حکم جلب صادره برای آقای صادقی به دلیل شکایتهای خصوصی از جمله تعدادی از دانشجویان است که چندین ماه است علیه او به دلیل نشر اکاذیب شکایت کرده اند. طی چندماه اخیر مطابق رویه جاری قضایی برای آقای صادقی احضاریه های متعددی ارسال شده اما وی از حضور در دادسرا برای پاسخگویی به اتهامات وارده به خود از سوی شاکیان خودداری کرده است. همانند روال متعارف اخیرا از طریق هیات رئیسه مجلس نیز برای حضور آقای صادقی پیگیری شده اما وی کماکان از قانون تمکین نمی کند. بدلیل عدم تبعیت این نماینده مجلس از رویه های جاری و متعارف، پس از چندماه حکم جلب وی صادر شد که ماموران دادستانی امشب در کمال احترام این حکم را به وی ابلاغ کردند اما وی با استنکاف مجدد از پذیرش حکم قضایی به داخل منزل رفته و از آنجا ضمن تماس با رسانه ها شروع به فضاسازی کرد. عدم تمکین به قانون و گردنکشی در قبال نهادهای قانونی که پیگیر شکایت افراد و اشخاص هستند، برای نماینده ای که باید نماد پایبندی به قانون باشد هیچ مزیتی محسوب نمی شود و آقای صادقی نهایتا باید برای رسیدگی به شکایت شاکیان خصوصی و مدعی العموم – در قبال مسائلی که ربطی به ایفای نقش نمایندگی او نبوده – در پیشگاه قانون شود.

صادقی: کار اینها غیرقانونی است و حکم انفصال قاضی مذکور را خواهم گرفت

صادقی دقایقی قبل در این باره به فارس گفت: ساعت ۲۲:۳۰امشب و پس از بازگشت از مراسم عزاداری متوجه شدم ماموران درب خانه بنده ساعتی است توقف کرده اند.

وی افزود: از ماموران خواستم و دعوت کردم به منزل بیایند و در آنجا توضیح دهند که موضوع چیست ولی آنها قبول نکردند و من مجبور شدم همانجا درب منزل بمانم که خانواده هم آمدند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکم جلب سیار است. ادامه داد: بنابر حکمی که اکنون در دست بنده است نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی علت اصلی حکم جلب بنده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد : من با ماموران همراهی نکردم. برای چه باید با آنها بروم؟ کار اینها غیرقانونی است و حکم انفصال قاضی مذکور را خواهم گرفت.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز