" اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا                /                              یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       رودکوف کجاست:رودکوف در منتهی الیه کوه حاتم یکی از دهها کوه باعظمت و استوار کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد.      
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۹  |  Wednesday, 20 June 2018
کد خبر: ۱۵۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۲۸ آذر ۱۳۹۵
>>
رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان خبر داد:
رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با بیان اینکه برای ایجاد دانشگاه کارآفرین باید حتماً اصل تبدیل دانایی به دارایی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد، گفت: لازمه آن نیز توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و شهرک‌های علم و فناوری است
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ؛ ‌دکتر سید منصور سیدنژاد در مراسم اختتامیه هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر بهبهان که در دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان برگزار شد، ضمن قدردانی از کسانی که در اجرای برنامه‌های هفته پژوهش همکاری داشته‌اند، اظهار کرد: شعار هفته پژوهش امسال، پژوهش تقاضامحور و تجاری‌سازی فناوری به عنوان زیربنای اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است .

وی افزود: نسل سوم دانشگاه‌ها یعنی دانشگاه‌های کارآفرین باید آغاز به کار کنند. این مسأله در برخی نقاط شروع شده است. ما امروز از بحث دانشگاه‌های آموزش یا پژوهش‌محور گذر کرده‌ایم و دانشگاه‌های کارآفرین برای جامعه ما یک ضرورت به نظر می‌رسند .

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با بیان اینکه برای ایجاد دانشگاه کارآفرین باید حتماً اصل تبدیل دانایی به دارایی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد، گفت: لازمه آن نیز توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و شهرک‌های علم و فناوری است چرا که اگر قرار است دانشگاه کارآفرین شکل بگیرد مؤلفات آن نیز باید فراهم باشد .

سیدنژاد ادامه داد: در یک سال گذشته تلاش کردیم که این زمینه را به صورت حداقلی فراهم کنیم. به طور مثال با همکاری مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان توانستیم مرکز جواردانشگاهی را داشته باشیم تا دانشجوی ما تنها آموزش‌محور نباشد .

وی تصریح کرد: لازمه آنکه ایده‌های خلاق جوانان به پدیده تبدیل شوند ایجاد شهرک‌های علم و فناوری بود تا در دل خود شرکت‌های دانش‌بنیان را جای دهند. در این زمینه نیز امروز پردیس پارک علم و فناوری را در کنار مرکز جواردانشگاهی داریم. از اساتید، دانشجویان و مجموعه متولیان آموزش عالی می‌خواهم از ظرفیت‌های این مکان‌ها استفاده کنند .

رئیس دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان گفت: قدم‌های اولیه برای ایجاد دانشگاه دانش‌بنیان در سال‌های آتی برداشته شده است. طبیعتاً شاخص‌های ارزشیابی در دانشگاه دانش‌بنیان با دانشگاه امروزی متفاوت است. در چنین دانشگاه‌هایی ارتباط با صنعت یکی از ملزومات است که در یک سال گذشته دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه فعال شده است و تاکنون ارتباط خوبی نیز با سازمان مختلف داشته که یکی از این روابط به عقد یک قرارداد 10 ساله با سازمان آب و برق خوزستان منتهی شد. این مسأله نشان می‌دهد که این ظرفیت‌ها در سطح استان و شهرستان قابل شکوفایی هستند .

سیدنژاد اظهار کرد:‌ با توجه به آمارهای جهانی می‌بینیم که وضعیت ما در زمینه ارتباط با صنعت مناسب نیست. در سال 2013 از میان 148 کشور ما از این نظر در رتبه 87 و در سال 2014 نیز به رتبه 90 رسیدیم. از 32 میلیون جمعیت جوان ما، 5 میلیون نفر دانشجو هستد. این آمار نشان دهنده آن است که ما نیروی کار لازم را داریم اما نتوانسته‌ایم خوب یکدیگر را پیدا کنیم. چرخ پژوهش و فناوری که در حال حاضر در حرکت است زنگار دارد و این زنگار را باید جامعه دانشگاهی و فعالان حوزه صنعت بزدایند .

وی تأکید کرد: اگر قرار است دانشگاه رشد کند و بالندگی داشته باشد باید توانایی تبدیل دانایی و علم خود به دارایی و ثروت را داشته باشد. اگر ما دانشگاه را تنها محل آموزش و پژوهش بدانیم عقب می‌مانیم و دانشگاه‌های دیگر گوی سبقت را از ما می‌گیرند. امیدوارم روز  برسد که از 100 درصد اعتبار دانشگاه‌ها، 70 درصد توسط خود دانشگاه تأمین شود و تنها 30 درصد به دولت وابسته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز