" اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا                /                              یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       رودکوف کجاست:رودکوف در منتهی الیه کوه حاتم یکی از دهها کوه باعظمت و استوار کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد.      
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴  |  Thursday, 15 November 2018
کد خبر: ۱۹۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۱۲ مهر ۱۳۹۶
پایگاه خبری آوای رودکوف: کهگیلویه و بویراحمد یکی از پر باران ترین مناطق کشور بوده است که در سالهای اخیر متاثر از خشکسالی، بسیاری از چشمه های آن از جوشیدن بازماندند.

مردم بسیاری از روستاها به علت خشک شدن چشمه های آب ناچارند هر روز چند مرتبه مسافت های طولانی را طی کنند تا آب مصرفی خانوارهای شان را تامین کنند. در این منطقه تامین آب بر دوش زنان و کودکان است. نبود زیر ساخت های انتقال آب شرب در بخش عمده ای از مناطق روستایی کهگیلویه وبویراحمد زندگی را برای مردم این مناطق سخت و به مرور باعث مهاجرت آنها به شهر شده است.


محمد صفرپور/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز