" اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّی تُسْکِنَهُ اَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا                /                              یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       رودکوف کجاست:رودکوف در منتهی الیه کوه حاتم یکی از دهها کوه باعظمت و استوار کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار دارد.      
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶  |  Monday, 21 January 2019
کد خبر: ۲۱۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۶
جها نگیر ایزدپناه
جها نگیر ایزدپناه:بسی میآیند و میروند و در زمان خودشان شهرت واعتباری گذرا و نا راستین بدست می آورند که بلندای آن حداکثر به مقیاس عمرشان است.
پایگاه خبری آوای رودکوف
«جهانگیرایزدپناه»:در میان چند شعری که هر از گاهی برحسب ندائی که از دل برمیخواست سروده بودم این دوبیت :

ره کدام وکجاست سر منزل من؟
سر گریه دارد این نازک دل من

گهی خام وگهی خواب وسراب
عمری که گذشت چیست حاصل من؟

به دلم می نشست زیرا هم وصف حالمان بود وهم بنظرم زیبا وبا قافیه می نمود.وگاهگاهی آنها را زمزمه میکردم . چندی پیش در نوشته ای یک رباعی از خیام خواندم :

بنگر زجهان چه طَرف بربستم ؟ هیچ
وز حاصل عمرچیست در دستم ؟ هیچ

شمع طربم چو بنشستم ، هیچ
من جام جمم ،ولی چه بشکستم،هیچ
( عمرخیام)

گرچه از نظر مفهومی در یک راستا بودند اما رباعی خیام چنا ن زیبا وبا عظمت بود که سروده خودم ناچیز نمود ورنگ باخت.

نتیجه اینکه:
ا— بنا به گفته معروف هرچه بیشتر بخوانیم وبدانیم پی میبریم که هنوز هیچی نمیدانیم وباید طی طریق کنیم . 2—به دانسته ونوشته های خود بسنده نکرده ومغرور ویا مایوس نشویم بلکه درکسب فیض و ارتقای آنها بکوشیم3—بسی میآیند و میروند و در زمان خودشان شهرت واعتباری گذرا و نا راستین بدست می آورند که بلندای آن حداکثر به مقیاس عمرشان است.

فرق است بین این ارج واعتبار زود گذر با راز ماندگاری واعتبار جهانی اندیشمندانی نظیر عمر خیام ،حافظ ، مولانا و....که در زمانه خویش نه دنیا به کام ومرادشان بود ونه مکنت وزر وزیوری در بساطشان . عمق اندیشه وذوق خارق العاده شان بودکه آوازه شان ایران وجهان را تسخیر کرد .

کو نام ونشان از سلاطین وحاکمان هم عصرشان؟

خیزیم ودمی زنیم پیش از دم صبح
کاین صبح بسی دمد که ما دم نزنیم
(خیام)
کهگیلویه و بویراحمد


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز