جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۸  |  Friday, 18 October 2019
کد خبر: ۲۱۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
یاسوج
نماینده مردم «بویراحمد و دنا» در مجلس گفت: با نقطه‌زنی‌هایی که انجام شد محل جعبه سیاه مشخص شده منتها این جعبه سیاه در زیر برف مدفون است.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ یک نماینده مجلس آخرین جزئیات از کشف جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج را تشریح کرد:

غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمر و دنا با اشاره به آخرین جزئیات از دستیابی به جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده در ارتفاعات دنا گفت: در یکی دو روز گذشته شرایط جوی ناپایداری در منطقه حادثه دیده وجود داشت که این شرایط توام با برف و بوران شدید بود.

وی با بیان اینکه متأسفانه ارتفاع برف در منطقه حادثه دیده به بیش از ۲ متر افزایش یافته است. افزود: به دلیل اینکه دسترسی به محل حادثه، از پایین دست در شرایط معمول بیش از ۷ الی ۸ ساعت طول می‌کشید و شرایط برفی منطقه قطعاً این مسافت را مضاعف می‌کرد، هماهنگی با دستگاه‌های امدادرسانی منطقه از جمله ارتش و سپاه انجام و مقرر شد که موقعیت‌هایی از سوی این دوستان از محل حادثه‌دیده شناسایی شود تا به محل حادثه از نظر زمینی نزدیک‌تر شویم و امکان فرود هلی‌کوپتر در آن منطقه هم فراهم شود.

  این نماینده مجلس تصریح کرد: خوشبختانه این مسیریابی و نقطه‌یابی تاحدودی انجام شده و علی‌رغم شرایط جوی، عملیات شناسایی بحمدالله از طریق امدادگران و نیرهای مخصوص صورت گرفته است.

زارعی افزود: قطعاً با مساعد شدن هوا امیدواریم عملیات هلی‌برن نیروهای مخصوص به محل‌های نزدیک به محل حادثه انجام شود تا این افراد بتوانند کمپ ایجاد کنندو در آنجا مستقر شوند و به راحتی به محل حادثه دسترسی داشته باشند تا از این طریق بحمدالله انتقال اجساد از طریق هلی‌کوپتر صورت پذیرد.

نماینده مردم بویر احمر و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به موازارت انتقال اجساد قطعاً یکی از موضوعات مهم پیدا کردن جعبه سیاه این هواپیما است، بیان داشت: همان‌طور که عرض کردیم با نقطه‌زنی‌هایی که انجام شد محل جعبه سیاه مشخص است منتها این جعبه در زیر برف مدفون است و با توجه به بارش برف اخیر ارتفاع برف به بیش از ۲ متر رسیده، بنابراین طبیعی است که در آن شرایط دمایی یعنی دمای منهای ۳۰ درجه قطعاً آن لایه برف دچار یخ‌زدگی شدید شود و شکافتن و باز کردن برف و یخ کار را مقداری سخت کند.

زارعی اظهار داشت: امیدواریم در یک الی دو روزی که شرایط جوی خوب خواهد بود بتوانیم هم انتقال اجساد را دنبال کنیم و هم به جعبه سیاه دسترسی پیدا کنیم.

این نماینده مجلس گفت: نقطه‌زنی فقط در حد این است که نشان دهد این جعبه سیاه کجاست. به هرحال امیدواریم جعبه سیاه پیدا شود.

وی تأکید کرد: بعید است امروز بتوانیم جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده را پیدا کنیم، اما تلاش‌ها همچنان ادامه دارد.

منبع: میزان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز