يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۹  |  Sunday, 24 March 2019
کد خبر: ۲۱۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۴ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
حسین علی پور
آنان که با پایِ جسم­، از پای کوه به دنا سعود می کنند افتخار آفرینند­؛ اما آنان که از فراز دنا با بالِ جان به آسمان پر می کشند غرور و افتخاری دیگر دارند­!
پایگاه خبری آوای رودکوف-حسین علی پور:اقتدار دنا با خون فرزندان مظلومش تجدید شد­؛ اما این حادثه تلخ هواپیمایی­، شکوه دنای کهگیلویه و بویراحمد و مظلومیت ساکنین این استان را توأما فریاد زد­! محرومیت و مظلومیت "­دیرینه ای" که ناشی از غفلت و کم توجهی مسئولین کشوری و خاصه استانی نسبت به این منطقه برخوردار از منابع و امکانات بالقوه ( نفت زیاد­، طبیعت گسترده­، معادن متعدد و جمعیت قابل توجه نیروی انسانی جوان ) بوده است­؛ از ناحیه دولت های مرکزی­، عدم تخصیص واقعی و اجرایی سهم 1 الی 2 درصد نفت به استان­! از جانب مسئولین نظارتی و اجرایی استان­، عدم توزیع و اجرای جامع و عادلانه بودجه ها و امکانات در سطح استان به ویژه زیر ساخت های مرکز استان و مناطق تابعه­! نصب مدیران غیر بومی­! تحویل هواپیماهای بدون تناسب با شرایط اقلیمی منطقه و بعضا عمر مفید گذرانده­! خلاء تجهیزات رصد­، پیشگیری­، ایمنی و امداد و نجات تخصصی و­... تنها نمونه ای از مصادیق کم لطفی مسئولین بالادستی و مدیران و نمایندگان استان نسبت به وامداران واقعی خود­! یعنی مردم این منطقه مغفول و مظلوم است­!!

جای تأسف و تأمل است که در چنین شرایط و پیش آمدهایی­، وقتی پای گلایه مردم­، فعالین اجتماعی و رسانه های دغدغه مند وسط می آید­، به جای پذیرش قصور و اعتماد سازی­، فورا یا سیاسی اش می کنند و به جناح مقابل نسبت می دهند­، و یا با توجیهات شبه تخصصی ساختگی­، شعور مردم را به بازی می گیرند­؛ هر گاه قطاری از ریل خارج می شود­، آن قطار مجهز به تجهیزات ایمنی اخطار دهنده به روز بوده و عامل انسانی باعث حادثه بوده نه اشکال فنی­! هرجا هواپیمایی سقوط می کند­، آن هواپیما از پیشرفته ترین هواپیماهای اروپایی بوده و مشکل از تشخیص خلبان بوده نه از هواپیما­! ( به راستی در چنین حوادث و پیش آمدهایی­، اگر از قضا راننده و خلبانی زنده می ماند­، آن موقع چه دلیل یا عاملی را اعلام می کردند )­؟!! فرودگاهی ظرفیت پذیرش هواپیمای پیشرفته نیمه سنگین را ندارد­، اما برخی مسئولین با چنان هواپیماهایی وارد آن فرودگاه می شوند­! وکلای مردم بعضا به خاطر رفاقت یا روابط سیاسی­_­اقتصادی با برخی وزراء و مدیران اجرایی­، نمی توانند موضعی شفاف و قاطعانه برای احقاق حق موکلین خود داشته باشند­!­...

- آنان که با پایِ جسم­، از پای کوه به دنا سعود می کنند افتخار آفرینند­؛ اما آنان که از فراز دنا با بالِ جان به آسمان پر می کشند غرور و افتخاری دیگر دارند­!

 نثار روح شان صلوات­.­.­.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز