جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰  |  Friday, 24 May 2019
کد خبر: ۲۱۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷
امیرمسعود طایفه سلطانخانی ؛
انيسون گياهی است با دانه‌ های بسيار معطر،سبز رنگ، گلابی شکل و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تيز بوده و پنج خط برجسته(10 شيار) بر روی آن ديده می شود.
پایگاه خبری آوای رودکوف-امیر مسعود طایفه سلطانخانی:جلای دندان و رفع بدبویی دهان با مسواک و استفاده از پودر انیسون دور از انتظار نیست.

انيسون گياهی است با دانه‌ های بسيار معطر،سبز رنگ، گلابی شکل و کوچک که قسمت فوقانی آن نوک تيز بوده و پنج خط برجسته(10 شيار) بر روی آن ديده می شود. تندمزگی آن از رازیانه خودرو کمتر است. دارای نوعی مزه شیرین و بهتر از رازیانه خودرو است.

مهم ترين ترکیبات انیسون اسانس است و مهم ترين ماده موجود در اسانس، ترانس آنتول به ميزان 80 تا 90 در صد است. كومارين ها از تر كيبات مهم ديگر رازيانه رومی هستند.

کارشناسان مصرف دو مرتبه در روز دَم کرده انیسون همراه با نبات را برای تسکین درد میگرن تاثیرگذار می دانند. میوه کوچک و گلابی شکل و معطر انیسون ارزش دارویی دارد.مناسب ترین زمان برای برداشت میوه این گیاه دارویی ماه‌های مرداد و شهریور است.

برای تمیز کردن پوست‌های چرب ۱۰ گرم انیسون خشک را در ۱۵۰ سی‌سی آب‌جوش ۱۰ دقیقه دَم‌کرده صاف نموده صورت را تمیز کرد.

جویدن کمی از میوه انیسون بعد از غذا برطرف شدن سِکسِکه خواهد شد.

کارشناسان گیاهان دارویی چکاندن و بهبود یافتن بیماری های درونی گوش و ناشی از اثر ضربه یا برخورد را با ترکیب روغن گل محمدی و کوبیده دانه های انیسون توصیه نموده اند.

دَم کرده انیسون تقویت بینایی را به همراه دارد.

یاسوج
-
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز