جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶  |  Friday, 24 May 2019
کد خبر: ۲۲۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
امیرمسعود طایفه سلطانخانی
پیچ امین الدوله گیاهی است که ارتفاع آن به 5 متر هم میرسد. قدرت رشد و پرورش در هر منطقه ای را دارد اما برای مناطق مرطوب بسیار مناسبتر است. برگهای این گیاه به رنگ سبز تیره و در مقابل همدیگر می رویند.
پایگاه خبری آوای رودکوف-امیرمسعود طایفه سلطانخانی:پیچ امین الدوله گیاهی است که ارتفاع آن به 5 متر هم میرسد. قدرت رشد و پرورش در هر منطقه ای را دارد اما برای مناطق مرطوب بسیار مناسبتر است. برگهای این گیاه به رنگ سبز تیره و در مقابل همدیگر می رویند.

گلهای این گیاه در بین ماههای اردیبهشت تا خرداد می شکفند. رنگ گلها سفید مایل به زرد است و در قسمت داخل به رنگ قرمز تمایل پیدا می کند. میوه این گیاه نیز بیضوی و به رنگ قرمز است.

پیچ امین‌الدوله با دارا بودن محتوای بالای ویتامین "ث" و "ب" گیاه بسیار سودمندی در رژیم غذایی است.

گل، غنچه و ساقه آن قسمت اصلی پیچ امین‌الدوله استفاده دارویی دارد.

دَم کرده تهیه شده از برگ‌های این گیاه که خاصیت ضدعفونی کننده دارد، به عنوان غِرغِره و دهان شویه برای بهداشت دهان به کار برده می‌شود.

چای این گیاه زخم، ورم چشم، گلو و سینه را برطرف می‌کند.

چای پیچ امین‌الدوله با عفونت های مثانه مقابله می کند.

با استفاده از روغن این گیاه درمان گلودرد، لکه‌های پوست و جوش‌های دور از انتظار نخواهد بود.عصاره به دست آمده از این گل، سرفه های مزمن، آسم و اختلالات تنفسی را درمان می کند.

پیچ امین‌الدوله دارای خواص ضداسکلروتیک و برای بهبود و توانایی دستگاه گوارش و ترشح شیره‌ی معده، تقویت مویرگ‌ها و محافظت از بدن مفید است.

کارشناسان پیچ امین‌الدوله را در بهبود و توانایی دستگاه گوارش و ترشح شیره معده، تقویت مویرگ‌ها و محافظت از بدن مفید می‌دانند.

برای از بین بردن خشکی و شکنندگی مو و نرم کردن مو کمی روغن این گل را به شامپو ‌یا نرم کننده دیگر اضافه کنید.

روغن این گیاه دارویی گلودرد، لکه های پوست و جوش های ریز را نیز درمان می کند.

صفحه"گیاهان دارویی"پایگاه خبری آوای رودکوف را اینجا دنبال کنید.

کهگیلویه و بویراحمد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز