يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۵  |  Sunday, 21 April 2019
کد خبر: ۲۲۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - ۱۷ تير ۱۳۹۷
 به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ؛ اینستاگرام مقام معظم رهبری در خطاب به جوانان نوشت؛

بگذارید من چند جمله حالا اینجا به شما جوانها بگویم؛ عزیزترین کسان شماهستید دیگر؛ شما مثل بچه های من هستید، فرزندان ما هستید، جوانهای ما هستید، امید های ماهستید، آینده ما دست شما است آینده این کشور دست شما است ما که می رویم؛ شمایید که هستید، شما هستید که این کشور را باید اداره کنید.

‌‌چند جمله به شما عرض بکنم. عزیزان من! خودتان را برای آینده آماده کنید؛ خودتان را برای اداره‌ی این کشور آماده کنید. علاج مشکلات این کشور -چه مشکلاتی که امروز داریم، چه مشکلاتی که بعدها خواهیم داشت، چه مشکلاتی که هر کشوری و هر ملّتی دارد؛ بالاخره هیچ کشوری که بدون مشکل نیست- و حلّ این مشکلات، در گرو جوشیدن اراده و استقامت از درون ملّت است؛ از درون ملّت بایستی اراده، استقامت، عزم راسخ، ایستادگی بجوشد؛ چشمها، باز؛ روحیّه‌ها با توکّل به خدا و اعتماد به نفس، قوی.

‌‌اگر به خدا توکّل داشته باشیم و به خودمان اعتماد کنیم، روحیّه‌هایمان قوی خواهد بود؛ هم در زمینه‌ی علمی، هم در زمینه‌ی مدیریّتی، هم در زمینه‌ی اداری. آنچه من بر روی آن تکیه میکنم روحیّه‌ی انقلابیگری است؛ این روحیّه را باید حفظ کنید.

‌‌معنای روحیّه‌ی انقلابی چیست؟ معنایش این است که یک انسان انقلابی، شجاعت دارد، اهل اقدام است، اهل عمل است، ابتکار می‌ورزد، بن‌بست‌شکنی میکند، گره‌گشایی میکند؛ از چیزی نمیترسد، به آینده امیدوار است، به امید خدا به سمت آینده‌ی روشن حرکت میکند؛ انقلابیگری یعنی این؛ این [فرد] انقلابی است؛ این روحیّه‌ی انقلابی را باید حفظ کرد.

برنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز