سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹  |  Tuesday, 21 May 2019
کد خبر: ۲۳۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷
در هشت‌ماهه سال جاری محقق شد؛
58 طرح اشتغال‌زایی در قالب کسب‌وکار خانگی بااعتبار 993 میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون برای زنان سرپرست خانوار مددجوی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد.
به  گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ قباد مبشری با یادآوری اینکه تعداد کل زنان سرپرست خانوار این نهاد در سال جاری 15 هزار و 340 خانوار است، گفت: از این تعداد 12 هزار و 672 خانوار به دلیل فوت سرپرست، هزار و 537 خانوار مطلقه، 357 خانوار به دلیل زندانی بودن سرپرست و 10 خانوار به دلیل بدسرپرستی تحت حمایت این نهاد هستند.

مبشری در خصوص خدمات ارائه‌شده به زنان سرپرست خانوار در حوزه اشتغال گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 58 طرح اشتغال‌زایی بااعتبار 993 میلیون تومان برای این قشر از جامعه هدف اجراشده است.

وی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد را ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای مددجویان اعلام و تصریح کرد: در این زمینه 659  نفر از زنان تحت حمایت بااعتبار 139 میلیون تومان و 412 نفر از زنان سرپرست خانوار نیز به‌صورت رایگان در دوره‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

مبشری با اشاره به اینکه هزار و 117 دانشجو و چهار هزار و 374 نفر از دانش آموزان این نهاد دختر هستند، گفت: همچنین از کل ایتام تحت حمایت این نهاد سه هزار و 337 نفر دختر است که هزار و 590 نفر از آنان بدون حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری دوره‌های آگاه‌سازی و آموزش خانواده برای زنان تحت حمایت اشاره و بیان کرد: درمجموع در خصوص برگزاری دوره‌های مشاوره برای هزار و 507 زن تحت حمایت، دوره آموزش قبل از ازدواج برای هزار و 387 زوج جوان و آموزش هزار و 20 دختر مستعد ازدواج 18 سال به بالا 163 میلیون تومان هزینه شده است.

وی از برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای زنان تحت حمایت خبر داد و گفت:  797 نفر از زنان و دختران تحت حمایت در قالب اردوهای مختلف بااعتبار 328 میلیون تومان در سال جاری به اماکن زیارتی و تفریحی اعزام‌شده‌اند.

مبشری خدمات ارائه‌شده به زنان در حوزه حمایت را تشریح کرد و افزود: در این زمینه در سال جاری هزار و 387 مورد جهیزیه و هزار و 311 مورد هدیه به داماد بااعتبار شش میلیارد و 68 میلیون تومان به زوج‌های جوان پرداخت شد.

وی از دیگر خدمات ارائه‌شده به زنان تحت حمایت در سال جاری را معافیت از سربازی 60 نفر از فرزندان زنان سرپرست خانوار و کاهش تعرفه برای 15 نفر اعلام کرد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه یکی دیگر از خدمات ارائه‌شده به زنان سرپرست خانوار بیمه تأمین اجتماعی است، خاطرنشان کرد: در خصوص توانمندسازی زنان سرپرست خانوار 769 نفر از آنان بیمه‌شده تأمین اجتماعی هستند.
مبشری در پایان به خدمات عمرانی انجام‌شده برای زنان سرپرست خانوار اشاره و اظهار کرد: در این زمینه 325 مورد خدمت عمرانی از قبیل ساخت مسکن، تعمیرات روستایی و شهری، سرویس‌های بهداشتی با هزینه یک میلیارد و 190 میلیون تومان انجام‌شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز