دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱  |  Monday, 09 December 2019
کد خبر: ۲۳۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۶ - ۱۰ دی ۱۳۹۷
مقام ارشد اسرائیل اذعان کرد؛
 پایگاه خبری آوای رودکوف:یک مقام ارشد اسرائیل با اشاره به تلاش های نافرجام تل آویو برای ترور «بشار اسد»، رییس جمهور سوریه، به شکست اسرائیل در این ارتباط اعتراف کرد.

به گزارش ایرنا؛ این مقام اسرائیلی که خواست نامش فاش نشود، گفت: در طول سال هایی که سوریه درگیر بحران بود، اسرائیل بارها تلاش کرد تا اسد و مقامات ارشد سوری را ترور کند و یا با عملیات نظامی مواضع ایران و حزب الله لبنان را در سوریه مورد هدف قرار دهد که این اقدامات با شکست مواجه شد.

این مقام ارشد اسرائیلی با اشاره به اختلاف نظر میان مقامات اسرائیل درباره سوریه افزود: ' آویو کوخاوی ' رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و رئیس سابق اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل در زمان بحران سوریه، بر این باور بود که نظام حاکم بر سوریه با کمک ایران و حزب الله لبنان و نیز نفوذ روسیه در منطقه مشکلات زیادی را برای اسرائیل به وجود آورده است، از این رو بارها تلاش کرد تا با ارایه طرح ها و برنامه هایی دولت سوریه را سرنگون کند.

به گفته وی ، در برابر این سیاست برخی دیگر از مقامات بلند پایه اسرائیل و رؤسای سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) به دنبال راهی برای فرستادن پیام به اسد بودند تا وی را متقاعد کنند که با اسرائیل مذاکره کرده و به توافق برسد.

این مقام ارشد اسرائیلی افزود: کابینه امنیتی اسرائیل با وجود اختلاف نظر درباره سوریه در نهایت به این نتیجه رسید که قادر به تحمل اسد و ایران به عنوان کشور هم پیمان او نیست و باید نظام سوریه سرنگون شود.

پیش از این نیز بارها مقامات اسرائیل به تلاش این رژیم برای ترور اسد اعتراف کرده بودند.

در همین راستا، 'یواف گالانت ' وزیر مسکن اسرائیل با ادعای اینکه تهدید اسد و همپیمانانش بزرگ تر از تهدید داعش است، گفت: زمان ترور اسد فرا رسیده است.

اعتراف های مقام های اسرائیل برای ترور رئیس جمهوری یک کشور و مقام های ارشد آن از نظر کارشناسان غرب آسیا به عنوان تروریسم دولتی تلقی می شود و قابل پیگیری حقوقی است.

'آویگدور لیبرمن' وزیر جنگ وقت اسرائیل نیز پیشتر به اسد هشدار داده بود هر چه سریع تر نیروهای ایرانی را سوریه خارج کند.

نیروهای ایرانی با هدف مشاوره به سوریه جهت مقابله با تروریست های مورد حمایت اسرائیل و برخی کشورهای غربی و عربی به دعوت دولت سوریه در این کشور بسر می برند.

وی رئیس‌ جمهور سوریه را تهدید کرد که اگر نیروهای ایرانی در این کشور باقی بمانند، شاهد تداوم حملات از سوی اسرائیل و خسارات بیشتری خواهند بود.

اسرائیل در سال 2018 میلادی 12 مورد تجاوز موشکی و هوایی به برخی مناطق سوریه انجام داده است .

بحران سوریه در 24 اسفند ماه 1389 و با حمایت همه جانبه جبهه غربی - عربی - عبری از گروه های تروریستی - تکفیری، آغاز شد و به اذعان رژیم صهیونیستی، این رژیم در طول هشت سال 200 بار به خاک سوریه تجاوز کرده است.

سکوت مجامع بین المللی و حقوقی در ارتباط با ادامه تجاوزات اسرائیل به سوریه برای افکار عمومی سوال برانگیز شده است.

سوریه بارها با ارسال نامه به شورای امنیت سازمان ملل بر حق خود جهت پاسخ به این حملات و اقدامات حقوقی تاکید کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز