يکشنبه ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۶  |  Sunday, 25 August 2019
کد خبر: ۲۴۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۰ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
طنز | وحید حاج سعیدی
پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از قاچاق دام به خارج از کشور روی همه احشام یک تراشه نصب شود تا در صورت انتقال به کشورهای همسایه به مسئولان جهاد کشاورزی پیامک یا هشدار ارسال شود که‌ای دل غافل دام‌هایی که با علوفه وارداتی با ارز 4200 تومانی پروار شده‌اند در حال مسافرت به آن طرف آب هستند! ....
پایگاه  خبری آوای رودکوف:وحید حاج سعیدی:درست است که «کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ» ولی اگر متوجه اهمیت همین امورات ساده و بی‌تکلف دور و بر خودمان هم بشویم کفایت است و به قولی جای شکرش باقی است. در جریان هستید که مردی خر خود را گم کرده بود و با صدای بلند شکر می‌گفت. عابری به او گفت: ای بیچاره خرت گم شده است دیگر چه جای شکر کردن است؟ جواب داد شما متوجه نیستید. پرسید چرا؟ جواب داد: برای اینکه وقتی خرم را بردند خودم روی آن سوار نبودم وگرنه چهار روز بود که من هم با او گم شده بودم.

حالا حکایت فیلترینگ در کشور دوست و برادر ترکمنستان که در مقایسه با کشورمان باید گفت جای شکرش باقی است. چرا که دولت ترکمنستان اپلیکیشنی طراحی کرده است که در صورت استفاده از فیلترشکن، سیم کارت خواهد سوخت و افراد مجبور به خرید سیم کارت نو می‌شوند!

ملاحظه فرمودید... درست است که سرعت اینترنت در کشور پائین است و گران‌ترین اینترنت دنیا را می‌خریم و مدعی هستیم اگر فایل را با آژانس ببریم دم خانه دوستان و آشنایان تحویل دهیم، از آپلود کردن به صرفه‌تر است؛ ولی باید به نیمه پر آفتابه هم نگاه کرد که سی میلیون کاربر با انواع و اقسام فیلترشکن‌های مختلف در حال گشت و گذار در تلگرام و اینستاگرام هستند. این لابلا هم هر آینه وزارت ارتباطات و تنظیمات رادیویی خلق الله را از فیلترینگ اینستاگرام می‌ترسانند! غافل از اینکه مردم قبل از اینکه غذا را به معده و لوزالعمده و سایر امعاء و احشا برسانند، اول وارد اینستاگرام می‌کنند و هیچ نیرویی یارای مقابله با آن را نخواهد داشت! بماند که بیماری لایک اندوزی و التماس برای لایک کردن تصاویر و پست‌ها هم به یک معضل لاعلاج تبدیل شده است که سالانه چند برابر تماشای تلویزیون، فکر و خیال در سرویس بهداشتی و گشتن دنبال لنگه جوراب از عمر افراد می‌کاهد!

علی ای حال از آنجا حقیر که تعمیم امور صواب در جامعه را بر خود واجب دانسته و بدون ارائه راهکار و پیشنهاد سوفسطایی کار این ستون پیش نمی‌رود، چند پیشنهاد مدبرانه افاضه می‌کنیم علی برکه الله:

الف) نصب اپلیکیشن روی خودروها: پیشنهاد می‌شود یک اپلیکیشن روی خودروهای تولید داخل نصب شود تا در صورت تصادف و فوت یا جرح سرنشینان بلافاصله تصاویر و نام سرنشینان به مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی ارسال گردد تا با دیدن چهره مظلوم کودکان یا چهره رعنای دانشجویان یا سربازان و ... فکری به حال کیفیت و استاندارد خودروها و نصب کیسه هوا و سایر وسایل ایمنی کنند!

ب) نصب تراشه هشدار دهنده روی احشام!
پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از قاچاق دام به خارج از کشور روی همه احشام یک تراشه نصب شود تا در صورت انتقال به کشورهای همسایه به مسئولان جهاد کشاورزی پیامک یا هشدار ارسال شود که‌ای دل غافل دام‌هایی که با علوفه وارداتی با ارز 4200 تومانی پروار شده‌اند در حال مسافرت به آن طرف آب هستند! البته پیش خودمان بماند مسئولان انتظامی کشور مدعی شده‌اند که کل دامی که به سایر کشورها قاچاق می‌شود به اندازه یک درصد نیاز کشور هم نیست و افزایش قیمت گوشت را باید در جایی خارج از محتوی پیام تراشه و اپلیکیشن پیشنهادی ما جستجو کرد!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز