يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱  |  Sunday, 16 June 2019
کد خبر: ۲۴۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۱ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
سیاسی
فائزه هاشمی، نماینده سابق مجلس و فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی می‌گوید که برخی در داخل کشور با سیاسی کردن مسائل مربوط به زنان، مانع از رفع برخی محدودیت‌های زنان ایرانی می‌شوند.
یورو نیوز: فائزه هاشمی، نماینده سابق مجلس و فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی می‌گوید که برخی در داخل کشور با سیاسی کردن مسائل مربوط به زنان، مانع از رفع برخی محدودیت‌های زنان ایرانی می‌شوند.

فائزه هاشمی معتقد است که در خصوص حضور عمومی زنان در عرصه های مختلف جامعه، دولت ها در برخی موارد موفق عمل کرده اند و در مواردی دیگر ناموفق بودند که به حذف زنان از مدیریت کلان کشور و مراکز تصمیم گیری منجر شده است.

فائزه هاشمی: جمهوری اسلامی زنان را محدود می‌کند!

بخشی از حرف‌های فائزه هاشمی:

فضای قبل از انقلاب، فضایی نبود که خانواده ها اعتماد کنند و زن ها بتوانند در سطح گسترده، فراگیر و عمومی در امورات اجتماعی و مسائل سیاسی، علمی و آموزشی و فرهنگی مشارکت داشته باشند.

حضور زنان در جامعه به یک حضور فراگیر و عمومی در همه عرصه ها تبدیل شد. من معتقد هستم که این حضور عمومی قبل از انقلاب نبود و بعد از انقلاب اتفاق افتاد که نکته مثبتی است.

ما فقط یک وزیر زن در دوره محمود احمدی نژاد داشتیم و دیگر نداریم.

از نظر برخی ها مرغ یک پا دارد و علیرغم همه تلاش ها، تغییرات در حوزه زنان به کندی صورت می گیرد که امیدوارم این روند تغییرات در آینده شتاب بیشتری بگیرد.

احساس می کنم با وجود فضای مجازی، مطالبات زنان خوب منعکس می‌شود.

در سال‌های اخیر فضای مجازی در رشد و پیشرفت مساله ورزش زنان نقش بسیار مهمی ایفا کرده است که این موفقیت بزرگی است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
طاغی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
0
0
سرکار خانم شما خود از عوامل سرکوب زنان ایرانی هستید.وقتی زنان ایرانی میبینند که دو خواهر با رانت .... وارد کارهای سیاسی و اجرایی میشوند معنی و مفهومش بی عدالتی نیست؟انگیزه برای تلاش را از زنان ایران شما رانت خواران و آقا زاده ها و نان به نرخ روز خورها گرفته اید.خواهر ارجمندتان چه نسبتی با دارو و درمان،پزشکی و بیماران خاص دارد.لیسانس مرتبط دارد،دکترای مرتبط دارد؟ حضرت عالی لیسانس و فوق لیسانس مرتبط با تدریس
تان را در دانشگاه آزاد داشتید.اگر نبود اسم هاشمی رفسنجانی شما الان در خانه نشین بودید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز