دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲  |  Monday, 23 September 2019
کد خبر: ۲۵۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
رئیس جمهور، تأکید کرد:
رئیس جمهور، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به وضعیت بارش ها در سال جاری و تامین شرایط مناسب برای جذب گردشگر در زمینه توسعه گردشگری اقدام کند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف، حسن روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی، با اعلام اینکه جذب گردشگر در راستای توسعه گردشگری وظیفه موکد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، است، اظهار کرد: این سازمان با توجه به وضعیت بارش ها در سال جاری و تامین شرایط مناسب برای جذب گردشگر در زمینه توسعه گردشگری اقدام کند.

او، بیان کرد: دستگاه های اجرایی نیز برای تسهیل فرآیند سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن به ویژه در زمینه مقررات زاید و دست و پاگیر و غیرضرور و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین واگذاری بنگاه های اقتصادی به بخش غیردولتی به طور جدی تسریع نمایند.

همچنین براساس دستور رئیس جمهور وزارت جهاد کشاورزی نیز مکلف شده است در جهت حصول خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی برای تولید آنها در داخل و یا در صورت ضرورت تولید از طریق کشورهای همسایه اقدام کند.

بر مبنای دستور رئیس جمهور کشورمان، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری باید با کاهش ساعات آموزش‌های صرف نظری، برای آموزش مهارت‌های عملی و توسعه آنها در مراکز آموزشی اقدام کنند.

گفتنی است براساس این دستور، کلیه دستگاه‌های اجرایی از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغالزایی اقدامات لازم را به عمل آورند.

مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز