جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۷  |  Friday, 18 October 2019
کد خبر: ۲۵۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
معاون حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در قالب طرح تغذیه کودکان زیر پنج سال 3062 کودک مبتلا به سوءتغذیه از سوی این نهاد سبدغذایی دریافت کردند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف، محمد نظری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت:  این نهاد به‌منظور رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال و کمک به بهبود رشد آنان، طرح هم‌سفره را در برنامه کاری خود اجرا می‌کند.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 3062 کودک زیر پنج سال در کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش طرح هم‌سفره کمیته امداد هستند، گفت: در همین زمینه در فروردین‌ماه سال جاری سه میلیارد و 62 میلیون تومان در قالب سبدغذایی برای این کودکان هزینه شده است.

نظری با اشاره به اینکه سرانه هر کودک 100 هزار تومان است، تصریح کرد: کودکان زیر پنج سالی که به دلیل تغذیه نامناسب دچار اختلال در رشد هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.

وی سبدهای غذایی کودکان را شامل مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، برنج و روغن اعلام و بیان کرد: کودکان مشمول این طرح در فاصله زمانی شش‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند تا در صورت بهبودی از چرخه حمایت خارج و کودکان دیگر جایگزین شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: مردم خیر و نیکوکار می‌توانند برای شرکت در طرح هم‌سفره و کمک به تغذیه کودکان نیازمند به آدرس http://hamsofreh.ir مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز