دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰  |  Monday, 09 December 2019
کد خبر: ۲۵۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۴ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خبر داد؛
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از کمبود جنگلبان برای حفاظت از جنگل ها و عرصه های منابع طبیعی استان خبر داد و افزود: 84 نفر از کارکنان منابع طبیعی از 94 تاکنون بازنشسته‌ شده‌اند ولی هنوز مجوز بکار گیری برای نیروهای جدید نداده‌اند .
به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف،غلام‌حسین حکمتیان با اعلام این خبر، اظهار داشت: در 3 ماهه امسال بیش از 13 فقره آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع این استان رخ داده که در واقع 230 هکتار از عرصه‌های منابع ملی را سوخته است.

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، عنوان کرد: روزانه شاهد آتش سوزی‌های نقطه‌ای در مناطق مختلف هستیم که با کمک مردم مهار می‌شوند و خسارت کمی به عرصه‌های منابع طبیعی وارد می‌کنند.

حکمتیان ابراز کرد: امسال در زمینه مقابله با آتش سوزی‌ها هماهنگی خاصی بین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها و استان وجود دارد به گونه‌ای که در سال‌های گذشته در این سطح همکاری و هماهنگی نبوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با تشریح وضعیت تجهیزات و امکانات این اداره برای مواقع بحرانی از جمله آتش سوزی‌ها افزود: باور کنید خودروی کمکی مورد نیاز را نیز نداریم به گونه‌ای که چند روز پیش برای مهار آتش سوزی مجبور به تعطیلی اداره شدیم.

حکمتیان با تاکید بر اینکه بررای مقابله با آتش لباس و کفش ایمنی به اندازه کافی نداریم، ادامه داد: 84 نفر از کارکنان منابع طبیعی از 94 تاکنون بازنشسته‌ شده‌اند ولی هنوز مجوز بکار گیری برای نیروهای جدید نداده‌اند و هم اکنون کمبود جنگلبان داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز