چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۶  |  Wednesday, 03 June 2020
کد خبر: ۲۶۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۱۶ مهر ۱۳۹۸
با همکاری راهبران شغلی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح کشت و تولید گیاهان دارویی با کمک راهبران شغلی برای مددجویان این نهاد اجرایی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری آوای ردکوف، جلسه‌ای به‌منظور سرعت بخشیدن به طرح راهبر شغلی در زمینه کشت و توسعه صنعت گیاهان دارویی در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل کمیته امداد، راهبر شغلی گیاهان دارویی، رئیس هیئت ارزیابی و نظارت راهبران شغلی، بخشداران شهرستان‌های بویراحمد و دنا، معاونت اشتغال و رئیس و کارشناسان حوزه اشتغال کمیته امداد و رؤسای ادارات کمیته امداد استان برگزار شد.


قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به اجرایی شدن طرح کشت گیاهان دارویی با همکاری راهبران شغلی برای مددجویان این نهاد، گفت:  طرح راهبری شغلی یکی از راهبردهای کارآفرینی جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان است که در این خصوص در حال حاضر 21 راهبر شغلی با این نهاد همکاری دارند.

وی بابیان اینکه توسعه کشت گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌های مطلوب اقتصادی هر منطقه است، افزود: کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن گونه‌های دارویی بسیار زیاد، ظرفیت مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار است.

مبشری تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی یکی از راه‌های مهم افزایش درآمد در استان محسوب می‌شود و باید با ارائه آموزش‌های لازم مردم و به‌خصوص مددجویان این نهاد را به سمت توسعه کشت و رونق صنعت گیاهان دارویی رهنمون شد.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به درآمد بالای گیاهان دارویی و وجود شرایط مناسب کاشت، داشت و برداشت این گیاهان در استان اشاره و بیان کرد: باید در سطح استان آموزش‌های ویژه و تخصصی برگزار شود تا جامعه هدف نسبت به اجرای این طرح با میل و رغبت بیشتری استقبال کنند.

مبشری خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی یک گنج برای استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور است که در صنایع آرایشی و بهداشتی، رنگ‌آمیزی، دارویی و بخش‌های دیگر کاربرد دارند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالقوه طبیعی و خدادادی برای توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال در استان، افزود: با توسعه کشت گیاهان دارویی و راهنمایی مددجویان با کمک راهبران شغلی در این زمینه، می‌توانیم این صنعت را در دورترین نقاط استان ترویج و گسترش دهیم و موجبات اشتغال‌زایی پایدار را برای جامعه هدف این نهاد فراهم کنیم.

شایسته ذکر است در پایان این نشست اعضاء حاضر، به تبادل‌نظر و ارائه راهکارهای مناسب در خصوص سرعت بخشیدن به اجرای طرح کشت گیاهان دارویی برای مددجویان پرداختند.

صفحه"گیاهان دارویی"پایگاه خبری آوای رودکوف را اینجا دنبال کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز