يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱  |  Sunday, 12 July 2020
کد خبر: ۲۶۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۳۰ آبان ۱۳۹۸
یمن
وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن از کشورهای دوست و برادر خواست تا به منافع ملت یمن احترام گذاشته و روابط و همکاری با دولت دست نشانده عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور را متوقف کنند.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوفبه نقل از تسنیم، یک منبع مسئول در وزارت خارجه یمن به خبرگزاری دولتی این کشور گفت: دولت هادی نماینده ملت یمن و منافع آنها نیست بلکه اعضای آن گروهی فاسد و تروریست هستند که آشکارا به القاعده و داعش و گروه‌های تروریستی منتسب هستند و ادامه تعامل با این دولت به عنوان نماینده جمهوری یمن خدشه مستقیم به کرامت ملت یمن و ارزش‌های آنها به شمار می‌رود.

وی از کشورهای جهان خواست تا از نادیده گرفتن واقعیت‌ها دست برداشته و به گونه‌ای رفتار کنند که منافع آینده خود با صنعا را حفظ کنند.

این منبع از کشورهای جهان خواست تا به از سرگیری فعالیت سفارتخانه‌های خود در شهر صنعا بیاندیشند، زیرا این امر در راستای منافع مشترک و گشودن افق‌های بهتر به روی روابط دو جانبه است.

این منبع خاطرنشان کرد: از سرگیری کار سفارتخانه‌ها به این کشورها کمک خواهد کرد که از واقعیت اوضاع آگاه شده و در تقویت تلاش‌های صلح در یمن سهیم شوند.

وی بر تعهد دولت نجات ملی یمن برای ارائه همه تسهیلات لازم برای نهادهای دیپلماتیک خارجی در صنعا و حفاظت کامل از آنها و کارکنانشان تاکید کرد و گفت: صنعا امروز بیش از هر زمانی از امنیت و ثبات برخوردار است.

این منبع از تصمیم جمهوری اسلامی ایران در پذیرش سفیر فوق العاده یمن در تهران ستایش کرد و آن را بیانگر احترام مسئولان ایران به خواست اکثریت مردمی و حزبی یمن دانست که با دولت مزدور هادی مخالف هستند.  

وی بار دیگر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مظلومیت ملت تحت محاصره یمن و عمق نگاه واقعگرایانه و درست آن در قبال وضعیت یمن تشکر و تقدیر کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز