دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷  |  Monday, 03 August 2020
کد خبر: ۲۶۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸
حوادث
فردی که در محیط اینستاگرام با ساخت صفحه جعلی اقدام به انتشار عکس های خصوصی یکی از دختران فامیل خود کرده بود دستگیر شد.
به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف به نقل از رکنا ، سرهنگ "جواد درستکار" رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان اصفهان گفت: در پی شکایت دختر جوانی مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مطالب غیرواقعی علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

او افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد متهم که از بستگان این خانم است با ایجاد صفحه شخصی جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی کرده است.

سرهنگ درستکار تصریح کرد: پس از این اطلاعات ماموران طی هماهنگی مقام قضائی، متهم را در یک عملیات ویژه دستگیر کردند که وی در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به بزه انتسابی خود اقرار کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه فرد مذکور با تشکیل پرونده جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد گفت: اخلال‌گران امنیت سایبری، افرادی هستند که به صورت مخفیانه، از اطلاعات شخصی دیگران از قبیل فیلم و عکس سو استفاده می‌کنند و با ابزار‌های مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی موجب از بین رفتن حقوق شهروندی، هتک حیثیت و به خطر افتادن امنیت شهروندان می‌شوند.

او خاطر نشان کرد: بنابراین هموطنان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درخصوص استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز