سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۱  |  Tuesday, 27 October 2020
کد خبر: ۲۸۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۳۰ خرداد ۱۳۹۹
سیاسی؛
با نزدیک شدن به موعد پایان کار دولت حسن روحانی و برپایی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در خرداد ۱۴۰۰، گمانه زنی‌ها پیرامون ترکیب نامزد‌های احتمالی عمارت پاستور، بیش از گذشته در حال شدت گرفتن است.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛صراط نوشت :در این بین، خبری که اخیراً توجهات بسیاری را به خود جلب کرده، پیش بینی حضور احتمالی محمود احمدی نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم در انتخابات آتی است! بر همین اساس، مرتضی طلایی نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران در گفتگویی پیرامون این قضیه اظهار داشته است: «احمدی نژاد در حال رایزنی برای تایید صلاحیت خود در شورای نگهبان است.»

آنگونه که از شواهد و قرائن پیداست، با توجه به ناکامی‌های متعدد دولت تدبیر و امید در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، سیاست خارجی، امنیتی و...، حضور مجدد محمود احمدی نژاد در انتخابات پیش رو نه تنها تنور رقابت نامزد‌های تصدی پست ریاست جمهوری را داغ‌تر خواهد کرد بلکه با توجه به محبوبیت نامبرده در میان اقشار گوناگون مردم، عرصه برای سایر رقبا نیز تنگ خواهد شد.

در عین حال، با توجه به کنار رفتن دو تن از اصلی‌ترین مخالفان رئیس جمهور سابق ایران یعنی برادران لاریجانی از راس قوای قضائیه و مجریه، و همچنین غلبه رخوت و رکود سیاسی حاکم بر جناح تجدیدنظرطلب، حضور دوباره احمدی نژاد در رقابت‌های انتخاباتی، ریسک زیادی را برای وی به دنبال نخواهد داشت؛ چه آنکه در صورت تایید صلاحیت حتی ممکن است به اولین رئیس جمهور تاریخ جمهوری اسلامی تبدیل شود که می‌تواند سابقه سه دوره حضور در پاستور را در کارنامه خود داشته باشد!

از سوی دیگر حواشی متعدد معجزه هزاره سوم در دوران مسئولیتش در دولت‌های نهم و دهم و همچنین به بی توجهی به نهی صریح رهبر انقلاب پیرامون شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ که نهایتاً به ردصلاحیت او منتج گردید، از جمله دست انداز‌هایی محسوب می‌شوند که شاید راه رسیدن سه‎باره احمدی نژاد به قوه مجریه را صعب العبور نمایند!

با این همه باید منتظر ماند و دید که آیا مناظراتی از جنس بگم بگم‌های ۱۳ خرداد ۱۳۸۸ در بهار ۱۴۰۰ نیز تکرار می‌شود یا اینکه حیات سیاسی احمدی نژاد همچون سالیان اخیر کماکان در کنج عزلت و گوشه نشینی سپری خواهد شد؟!
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز