سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۹  |  Tuesday, 14 July 2020
کد خبر: ۲۸۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹ - ۰۲ تير ۱۳۹۹
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛
رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی 3 شهرستان کهگیلویه وبویراحمد را در وضعیت هشدار بیماری کرونا قرار داد
پایگاه خبری آوای رودکوف:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در اولین روز تابستان ۱۳۹۹، تعداد ٢٦ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شده که تحت درمان هستند گفت: از شروع اپیدمی کرونا در استان تاکنون ۱۲ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری خطرناک درگذشته اند که سه مورد از این مرگ ها در یکی دو هفته اخیر بوده است.

دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه در حال حاضر، ۳ بیمار در بخش های آی سی یو بیمارستان معین کرونا بستری هستند، افزود: تعداد کل مبتلایان تشخیص داده شده استان از دو هفته قبل تاکنون در حال افزایش است و تعداد بهبود یافتگان کامل از بیماری کرونا ۸۱۱ مورد بوده است.

وی ادامه داد: امروز نیز جواب ۲۳۶ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که تعداد موارد مثبت مانند روزهای گذشته روندی صعودی قابل توجهی را نشان می دهد.

بیشترین موارد نمونه های مثبت روزیکشنبه یکم تیرماه از شهرستان های چرام و گچساران
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به روند صعودی بیماری کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان چرام، شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نیز در وضعیت هشدار هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه به نظر می رسد یکی از اصلی ترین دلایل افزایش تعداد مبتلایان در استان در چند هفته اخیر، حضور گسترده مردم بدون رعایت اصول فاصله گذاری هوشمند و همچنین عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی به خصوص ماسک، در مراسمات شادی و عزاداری است، به طوری که شواهد اولیه حاکی از آن است که در یکی از شهرستاهای کوچک استان، ۲۲ نفر به دنبال شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده اند.

دبیر ستاد استانی کرونا تاکید کرد: توصیه اصلی ما به مردم‌، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری هوشمند، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم شرکت در تجمعات، خارج شدن از خانه به جز در موارد ضروری، شستن مکرر دست ها، عدم خرید از فروشگاه ها و مراکزی است که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز