کد خبر: ۳۱۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد در نشست سالانه مجمع گروه های جهادی عنوان کرد:
سردار مثنوی،جانشین سپاه فتح استان در نشست سالانه مجمع گروه های جهادی بسیج استان که درسالن اجتماعات تالار فرهنگیان گچساران برگزار شد گفت:جهاد گران امروز ادامه دهندگان راه جهادگران دوران دفاع مقدس هستند...
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از گچساران ؛سردار مثنوی،جانشین سپاه فتح استان در نشست سالانه مجمع گروه های جهادی بسیج استان که درسالن اجتماعات تالار فرهنگیان گچساران برگزار شد. اظهار کرد:تجمع امروز جهادگران فرصتی است که از زحمات شما تشکر وقدردانی کنیم.


وی بیان کرد: جهادگران میدان داران اصلی خدمت به مردم هستند و در حوادث مختلف نیز جهادگونه پای کار آمدند

گرچه این حرکت ها وفعالیت جزو لاینفک زندگی جهادگران و خیلی قابل تحسین است.

جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد:چیزی که از اسلام و مکتب اهل بیت  درک کردیم اینکه جهاد تنها مربوط به یک فضای انحصاری نیست و درتمامی عرصه ها حتی تهذیب نفس ، اخلاق و در دفاع از ناموس و جان مردم و درهرجایی که بشر فعالیت و حضور دارد، جهاد معنا پیدا می کند

سردار مثنوی عنوان کرد: جهاداصغر و جهاداکبر یکی از بارزترین تقسیم بندی هاست و روایت ها دراین خصوص نیز داریم که جهاداکبر مقدمه جهاد اصغر است و درجهاد اکبر باید با نفس مقابله کرد و کسی که می خواهد میدان دار جهاد اصغر باشد باید وارد میدان جهاداکبر شده باشد.

وي گفت:جهاد اکبر یک عرصه جهاد دائمی است و امروز جهاد کبیر مرحله ای بالاتر بوده که اگر امروز مکلف با مرزبندی با نظام سلطه هستیم باید نسبت خودمان رابا استکبار مشخص کنیم که دراین مهم هم جهاد اصغر نهفته وهم جهاد اکبرنهفته است.

جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: روزها و شب هایی که جهادگران فضای گرم کانون خانواده را رها می کنند و درکنار مردم محروم قرار می گیرند و از فرصت های جوانی برای خدمت رسانی به مردم بهره می جویید چرا که خدمت به مردم طبق فرموده رهبر بالاترین نوع جهاد کبیر است.

سردار مثنوی بیان کرد:بهترین عرصه برای دلدادگان انقلاب اسلامی حضور در صحنه های خدمت به مردم بوده وامروز درشرایطی که تحریم ها بی سابقه است و مشکلات وجوددارد جهادگران میدان دار عرصه هستند درحالی که همه عافیت طلبی ها را کنار گذاشته اید و به میدان عمل وارد شده اید.

وي با اشاره به اینکه جهادگران امروز ادامه دهندگان راه جهادگران دوران دفاع مقدس هستند، افزود: امروز شما خدمت آسان و راحت به مروم ارائه می کنید این واقعا مظهر جهاد کبیر می باشد، خدمت شما درگروههای جهادی یک خدمت صادقانه است.

جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد ادامه داد: ما امروز درگیر یک هماورد بزرگ با دشمن هستیم و دربطن این گروه های جهادی هم جهاد تبیین است که به جهاد سیاسی کمک می کند و اصل حضورشما یعنی امیدبه آینده و حضور جهادگران دریک منطقه و کمک به رفع مشکلات مردم یعنی جهاد علمی ،فرهنگی،عمرانی 

این ویژگی های حرکت گروه های جهادی است.

سردار مثنوی اضافه کرد: باید قدردان این موضوع باشید چرا که کار شما یک خدمت مومنانه می باشد اگر بدنبال حرکت پیش برنده و پیش رونده درانقلاب اسلامی باشیم باید ایستادگی و مقاومت کنیم.

وي گفت:شما جهادگران درهر منطقه ای که پا می گذارید بسیج کننده اید و مسئولین را بروی خط خدمت به مردم پای کار می آورید، در زلزله سی سخت اگر بنا بود این اقدامات را دولت انجام می داد متحمل هزینه های زیادی می شد و اما شما جهادگران موفق از این میدان بیرون آمدید.

جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: درحالی که مسیر رشد و تعالی را طی می کنید عرصه جهادگران به عرصه خدمت انسان ساز تبدیل شده است.

سردار مثنوی عنوان کرد: هرچند برخی ها دل مردم را نسبت به نظام خالی و دلسرد می کنند اما حرکت های جهادی شما جهادگران خود امیدآفرین است چون که خدمت را آسان و بی منت به مردم ارزانی می دارید.

وي افزود: شماجهادگران زحمت مراکز پژوهشی و دانشگاهی درجنس خدمت رسانی ها را کم کرده اید و بایداز این ظرفیت ها نیز استفاده کرد.

جانشین سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه باید گروه های جهادی را رشد و نمو داد تصریح کرد:ازدیگر ویژگی ها نیز مشارکت مردمی است اینکه در منطقه ای که حضور پیدا می کنیداول مردم همان منطقه را درکار وارد می کنید و این حرکت خودش بسیار ارزشمند و نتیجه بخش است.

سردار مثنوی بیان کرد:گروه های جهادی از مشکلات مردم گره گشایی می کنند،و این مولفه تمدنی ما که همان مشارکت مردمی است را به نحو شایسته ای به اجرا درآورده اند،اوج مواجهه حاج قاسم درآنجایی بود که به مردم آن منطقه کمک می کردند و حقیقتا هم درمیدان و پای کار مردم بودند و حتی دیگران راهم  دعوت به حضور می کردند و این ویژگی امروز شما جهادگران است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: