يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸  |  Sunday, 20 October 2019
کد خبر: ۹۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۹ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۵
آوای رودکوف:اسماعیل کوثری نماینده مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا می شود سال 94 را سال پایان گفتمان اصولگرایی در مجلس دانست، گفت: نه، چون بحث گفتمان اصولگرایی که همان گفتمان امام و رهبری است در تمام سطوح جامعه برقرار است و برگرفته از اسلام ناب محمدی است و این چیزی نیست که ما خیال کنیم مطلبی سیاسی است که متعلق به یک جناح،حزب و گروه باشد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف:عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌گو با خبرنگار عصر ایران خاطر نشان کرد: گفتمان اصولگرایی متعلق به یک حزب و گروه اصولگرا نیست که با رفتن آنها از مجلس فکر کنیم دیگر این گفتمان در مجلس حاکم نیست. قطعا کسانی در مجلس دهم هستند که این گفتمان امام و رهبری را دنبال می کنند .

وی ادامه داد: ما از بابت ادامه راه گفتمان اصولگرایی در مجلس دهم نگرانی نداریم و گفتمان برتر در مجلس دهم گفتمان اصولگرایی است گرچه برخی اعتقاد د ارند که گفتمان اصلاح طلبی در مجلس آینده غالب خواهند بود امامعتقدیم که اطلاح طلبی مرده است و آنها نه مانیفستی دارند و نه چهارچوب فکری دارند.

فرمانده سابق لشکر ۲۷ محمد رسول الله در مورد مهمترین ضعف اصولگرایان در انتخابات تهران که باعث شکست آنها شد، گفت: خیلی مسایل دست به دست هم داد که این شکست رقم بخورد. اصولگرایان پول و امکاناتی نداشتند. در جریان انتخابات علیه این سی نفر تهران و نمایندگانی که در مجلس نهم بودند جوسازی‌های و دروغ گویی‌های بسیاری کردند.

کوثری ادامه داد: بسیاری از این جوسازی‌ها را خود دولتی ها علیه اصولگرایان راه‌‎انداختند. جوسازی‌های اصلاح طلبان علیه ما بردی نداشتند و آن چه که در بحث رسانه‌های خارجی و فضای مجازی علیه ما انجام شد توسط دولتی ها بود.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم خاطر نشان کرد: بخشی ازاین جوسازی‌ها این بود که ما را متهم به تندروی می‌کردند ،اگر یک نفر و دونفری تند برخورد کنند دلیلی نمی شود که یک جمع را افراطی بدانند،ما انتقادمان به برجام بود وهنوز هم محکم این انتقادات را به برجام داریم زیرا در عمل برجام نتیجه ای هنوز نداده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان آقایان لاریجانی و جلالی را اصولگرا می دانید یا نه گفت: جلالی را اصولگرا نمی‌دانم و معتقدم وی باید به آن چیزی که گفته است پایبند باشد اما اقای لاریجانی را اصولگرا می‌دانم درست است که در روش وی اشتباهاتی هست اما در بحث اصول وی شکی نیست و وی همچنان اصولگرا است.

کوثری در مورد رئیس آینده مجلس گفت: لاریجانی رئیس مجلس دهم است،زیرا دولت با او بیشتر هماهنگ است.

این نماینده مجلس قاسم سلیمانی را مرد سال 94 دانست و تصریح کرد: او اقتدار و ایستادگی زیادی دارد و کاری کرد که امریکا پای میز مذاکره بیاید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز