کد خبر: ۱۹۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
اجتماعی
فراخوان پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان اروند منتشر شد.
به گزارش آوای رودکوف به نقل از خبرگزاری موج، پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان اروند سوم تا ششم دی در استان خوزستان، شهر آبادان و با حضور استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان برگزار می‌شود.

جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر میان مسئولان استانی و ستاد مرکزی سینمای جوانان ایران برای همکاری‌های دوجانبه برگزار می‌شوند.

جشنواره منطقه‌ای اروند در سه بخش مسابقه­ فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود. بخش فیلم شامل ۲ بخش مسابقه و جنبی و حداکثر زمان فیلم‌ها در بخش مسابقه ۳۰ دقیقه است و این بخش توسط هیات انتخاب و داوری متشکل از سه تا پنج عضو از هنرمندان و کارشناسان داوری خواهد شد. بخش جنبی جشنواره که غیررقابتی‌ است فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و تجربه‌های هنرمندان و ایجاد زمینه‌ای ­ برای ارزیابی جایگاه آثار فیلمسازان فیلم کوتاه شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، مرور آثار، نشست‌های تخصصی و ... است.

بخش فیلمنامه نیز به منظور کشف استعدادهای جوان در زمینه فیلمنامه‌نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه به عنوان زیرساخت تولید فیلم در ۲ بخش بخش آزاد و اقتباسی یعنی اقتباس ادبی از متون کهن یا معاصر ایرانی، متون مرتبط با انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بیداری اسلامی با ذکر منبع برگزار می‌شود. فیلمنامه‌های ارسالی باید بر مبنای زمان حداکثر ۲۵ دقیقه نوشته و نباید تولید شده باشند. فیلمنامه‌ها توسط هیات داوران متشکل از سه کارشناس و هنرمند داوری خواهند شد.

بخش عکس جشنواره نیز شامل ۲ بخش مجموعه عکس و تک‌عکس است. در این بخش به مفاهیم والای فرهنگی براساس باورها و ویژگی‌های فرهنگی مناطق مختلف ایران اسلامی، ارایه اندیشه‌ای نو بر پایه پژوهشی جامع برای دستیابی به بیانی صریح و قدرتمند در ارایه یک اثر ناب پرداخته می‌شود. بخش مسابقه با موضوع آزاد برگزار می‌شود و شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است. عکس‌ها توسط هیات داوران متشکل از سه کارشناس و هنرمند داوری خواهند شد.

شرکت همه‌ فیلمسازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد و ثبت‌نام در جشنواره تنها از طریق اینترنت امکان‌پذیر است، درخواست‌کنندگان با مراجعه به سایت www.iycs.ir می‌توانند شرایط کامل شرکت در جشنواره را مطالعه و فرم تقاضا را تکمیل کنند. مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار ششم آبان‌ سال‌جاری است.

پنجاه و هشتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان سوم تا ششم دی توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند در آبادان برگزار می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: