کد خبر: ۲۲۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
نوید پورفرج بازیگر تازه کار سینما در این فیلم با گریمی بسیار متفاوت ظاهر شد و توانست بازی نه تنها هم سطح با ستارگان فیلم بلکه در برخی سکانس ها قوی تر از آنها ارائه دهد.
به گزارش آوای رودکوف به نقل از شبکه علمی ثریا، براساس اعلام گروه سازنده فیلم سینمایی "مغزهای کوچک زنگ زده" به کارگردانی "هومن سیدی" این فیلم در تلاش است تا پاییز سال 1397 راه خود در چرخه اکران سینمای ایران را باز کند.

فیلم جدید هومن سیدی که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نظرات مثبت بسیار فراوانی را از آن خود کرده اوایل خرداد ماه امسال توانست پروانه ساخت بگیرد و انتظار می‌رفت بعد از پایان جام جهانی اکران شود اما در تازه ترین اظهار نظر سازندگان اثر اعلام شده که این اثر پاییز اکران می شود.

فارغ از کیفیت فیلم که علاوه بر نقدهای مثبت، آرا منفی را نیز با خود به همراه داشت و از همه مهمتر از سوی داوران جشنواره فیلم فجر پسندیده نشد، نکته مهم در قبال این اثر ظهور چهره ای تازه و مستعد در سینمای ایران است.

نوید پورفرج بازیگر تازه کار سینما در این فیلم با گریمی بسیار متفاوت ظاهر شد و توانست بازی نه تنها هم سطح با ستارگان فیلم بلکه در برخی سکانس ها قوی تر از آنها ارائه دهد. پورفرج از سوی بسیاری از اهالی سینما تحسین شد و حال باید دید بعد از این اثر چه انتخابی را برای بازی خواهد داشت.

فیلم سینمایی "مغزهای کوچک زنگ زده" در سی وششمین جشنواره فیلم فجر رکورددار نامزدی در بخش های مختلف بود. بر اساس اعلام هیات داوران جشنواره فیلم فجر فیلم های "تنگه ابوقریب" و "مغزهای کوچک زنگ زده" هر کدام با نامزدی در 11 رشته رکوردار جشنواره شدند اما این فیلم نتوانست سیمرغ های زیادی را دریافت کند و نظر داوران بیشتر با فیلم هایی همچون به وقت شام و تنگه ابوقریب بود.

فرهاد اصلانی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" گفت: برخی می گویند این فیلم سیاه نمایی درباره اوباش است اما اینها نمی گویند که اوباش از زیر زمین بیرون نمی آیند بلکه طی زیست و زندگی در جامعه به این شکل بروز می کنند. اینها هم افرادی هستند که مورد بی مهری جامعه قرار گرفته اند پس باید درباره آنها تمهیدی درست به جای حذف در نظر گرفته شود.

وی درباره نقش خود در فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" افزود: هومن سیدی تحلیل درستی در این فیلم ارائه داده بود و من خودم را با سیدی هماهنگ کرده بودم. من تمام سعی خود را کردم تا روی نت بازی کنم چون بازیگری از نظر من مثل موسیقی و ساز است.

بازیگر فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" درباره پرداختن به مشکلات حاشیه نشینی در فیلم ادامه داد:  این فیلم طبقه ای را به ما معرفی می کند که در کنار ما زندگی می کنند. افرادی که همیشه در گوشه گوشه این شهر زندگی می کنند اما همیشه پنهان می مانند.

فیلم مغزهای کوچک زنگ زده به عنوان یکی از شانس های اصلی گیشه و رکوردزنی در گیشه پاییز سینمای ایران محسوب شده و انتظار می رود با وجود حضور بازیگران مطرح یکی از شانس های گیشه باشد. البته سینمای سیدی سینما خاص خود است و گاهاً ممکن از عموم مردم از آن استقبال نکنند.

سیدی پیش از این ثابت کرده که در ژانر هیجان انگیز یا همان تریلر صاحب سبک است و در فیلم هایی همچون "سیزده" و "اعترافات ذهن خطرناک من" در این ژانر برای خود امضای شخصی ایجاد کرده است.

فیلم جدید سیدی از لحاظ فرم و سبک ادامه ای کامل تر بر آثار قبلی این کارگردان است اما آنچه فیلم مغزهای کوچک زنگ زده را با سایر آثار سیدی متمایز می کند فیلمنامه قوی این اثر است. همواره فیلمهای سیدی به ضعف فیلمنامه محکوم می شدند و حال سیدی تلاش کرده در این فیلم این نقص را بر طرف کند.

حال با فرارسیدن زمان اکران این فیلم باید دید تماشاگران سینمای ایران چه واکنشی را به فیلم سیدی نشان خواهند داد. باید دید آیا این فیلم می تواند در گیشه پر تعداد فیلم های متنوع جایگاهی را به دست آورد یا نه.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: