چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰  |  Wednesday, 30 September 2020
کد خبر: ۲۳۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۸ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷
پایگاه خبری آوای رودکوف:ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق در پاسخ به دولت آمریکا که در خصوص امنیت سفارت‌خانه خود در بغداد ابراز نگرانی کرده بود، از دولت این کشور خواست تا عراق را به صحنه تسویه حساب‌های خود تبدیل نکند.

به گزارش  فارس؛ ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق که در قاهره به سر می‌برد، امروز (چهارشنبه) در یک کنفرانس خبری به فضاسازی‌های دولت آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای بامداد امروز (چهارشنبه) ادعاها علیه ایران را تکرار کرد و گفت این کشور را مسئول هر گونه حمله به اماکن دولت خود در عراق می‌داند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، جعفری در کنفرانس خبری خود در قاهره، تأکید کرد: «عراق اجازه نمی‌دهد که خاکش محل تسویه حساب‌ها شود و عراق از امنیت تمامی سفارت‌خانه‌ها پاسداری می‌کند و اجازه دخالت در امور داخلی خود را به هیچ طرفی نمی‌دهد.»

کاخ سفید در بامداد امروز در یک فضاسازی آشکار علیه ایران با صدور بیانیه مدعی شد: «در چند روز گذشته، شاهد حملاتی با خطرات جانی در عراق به اماکن مختلف از جمله کنسولگری ایالات متحده در بصره و سفارت آمریکا در بعداد بوده‌ایم.»

این بیانیه می‌افزاید: «ایالات متحده حکومت تهران را بابت هر گونه حمله‌ای که منجر به زخمی شدن پرسنل یا خسارت به اماکن دولت ایالات متحده شود، مسئول می‌داند. آمریکا با فوریت و قاطعیت برای دفاع از جان آمریکایی‌ها وارد عمل می‌شود.»

ادعاهای کاخ سفید در حالی مطرح شده‌اند که کنسولگری ایران در بصره هم جمعه هفته گذشته در ناآرامی‌های این شهر هدف حمله قرار گرفت و تخریب شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز