يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲  |  Sunday, 09 August 2020
کد خبر: ۲۴۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۴ - ۳۰ دی ۱۳۹۷
پایگاه خبری آوای رودکوف:وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: واحدهای پدافند هوایی سوریه با استفاده از تسلیحات تحویل شده از طرف روسیه، حمله هوایی اسراییل را دفع کرده است.

به گزارش ایرنا؛ وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: واحدهای پدافند هوایی سوریه با استفاده از تسلیحات تحویل شده از طرف روسیه، حمله هوایی اسراییل را دفع کرده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود با اشاره به دفع حمله هواپیماهای رژیم صهیونیستی به فرودگاه بین المللی دووالی در جنوب شرقی دمشق اعلام کرد: مجموعه های پدافند موشکی پانتسیر و بوک پدافند هوایی سوریه هفت فروند موشک اسراییلی را نابود کردند.

در بیانیه گفته شده است: در این حمله هیچ آسیبی به زیرساخت های فرودگاه بین المللی دمشق وارد نشد و تلفات جانی نیز گزارش نشده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین گفته است حمله هوایی اسراییل ساعت 13 و 32 دقیقه بوقوع پیوست و در آن چهار فروند هواپیمای اف-16 شرکت داشتند.

این هواپیماها بر فراز دریای مدیترانه موشک های هدایت شونده به سوی سوریه پرتاب کردند.

گفتنی است روسیه در پاییز سال 2018 تسلیحات جدید ازجمله مجموعه پدافند هوایی اس-300 به سوریه داد.

منابع خبری عصر امروز خبر از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه دادند که با اقدام به موقع پدافند هوایی سوریه دفع شد.

یک منبع نظامی سوری نیز در این باره به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت: پدافند هوایی ما با مهارت و دقت بالا تجاوز هوایی اسرائیل به جنوب سوریه را دفع کرد و مانع از تحقق اهداف جنگنده های رژیم صهیونیستی شد.

این دومین حمله رژیم صهیونیستی از ابتدای سال 2019 تاکنون است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز