سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳  |  Tuesday, 28 January 2020
کد خبر: ۲۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
یاسوج
بر اساس دستورالعمل عفو اعطایی مقام معظم رهبری از 22 بهمن امسال تاکنون 880 زندانی کهگیلویه و بویراحمد مشمول این عفو شده اند.
پایگاه خبری آوای رودکوف:مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد روشنبه به ایرنا گفت : پس از ابلاغ رسمی بخشنامه عفو، زندانیان مشمول شناسایی شدند.

اسماعیل جمیاری افزود: با بررسی پرونده ها و تطبیق با مفاد بخشنامه ،لیست اسامی واجدین شرایط به محاکم قضایی ارسال شد.

وی بیان کرد: عنایت خاص و توجه ویژه مقام معظم رهبری در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و اعطای عفو عمومی و گسترده سبب شد تا بسیاری از زندانیان مشمول رأفت و رحمت اسلامی قرار گرفته و از زندان آزاد شوند که تا کنون سهم اداره کل زندان های کهگیلویه از این هدیه ارزشمند 880 نفر زندانی بوده که تعداد 540 نفر آزاد و 340 نفر نیز تخفیف مجازات گرفته اند.

وی با قدردانی از همراهی و همکاری مراجع قضایی استان و پیگیری شبانه روزی روسای زندان ها، مسئولان اجرای احکام و مددکاران، افزود: امید است با استفاده حداکثری از ظرفیت دستورالعمل عفو اعطایی تعداد مشمولین زندان های استان به بیش از یک هزار نفر نفر برسد.
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زندانبانی اسلامی از جمله دستاوردهای سیستم قضایی کشور است.

جمیاری ابراز داشت: نگاه جامعه زندانبانی به زندانیان همراه با رأفت اسلامی و توجه به کرامت انسانی افراد بوده و به همین سبب هدف اصلی در مجازات حبس، اصلاح و بازپروری زندانیان همراه با بازاجتماعی شدن آنان است.

وی استفاده از ظرفیت های قانونی در جهت اصلاح پذیری زندانیان را مهم، اثرگذار و لازمه تکمیل چرخه اصلاح و تربیت دانست و افزود: چنانچه زندانیان در طول دوران تحمل حبس دارای حسن رفتار و کردار باشند و در کنار ندامت و پشیمانی از اعمال گذشته خود، سعی در جبران مافات داشته باشند، مشمول رافت اسلامی نظام قضایی می شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز