يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰  |  Sunday, 12 July 2020
کد خبر: ۲۵۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵:۳۵ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۸
طنز / وحید حاج سعیدی
مرد حسابی شوخی شوخی با تجهیزات موشکی ناسا هم شوخی ؟! خدا وکیلی تن ویکتور لوستیک بزرگترین کلاهبردار جهان ( کسی که برج ایفل را به چند نفر فروخت و ...) با شنیدن این اخبار در گور می لرزد!...
پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:این روز ها که رئیس جمهور مملکت در حال نظر سنجی از درون خودرو است و شهردار سابق تهران دست به اسلحه برده و همسر دومش را راهی سینه قبرستان کرده است، ما کماکان منتظر هستیم تا یک نفر سرش را از پنجره وزرات بهداشت بیرون بیاورد و از سرطان زا بودن خرما و ماکارونی و تن ماهی بگوید یا وزارت صنعت و معدن ما را از مضرات استفاده بیش از حد بنزین آگاه کند تا با استفاده سر دوش های جادویی صرفه جویی کنیم و حتی بنزین را به سایر بلاد صادر کنیم، خبر آمد یک پیمانکار پیدا شده که توانسته 20 سال سر ناسا  را کلاه بگذارد و آلومینیم ضایعاتی را به جای آلومینیم با کیفیت به آنها بفروشد. همین امر منجر به شکست دو ماموریت پرتاب موشک و خسارت 700 میلیارد دلاری به ناسا شد!‌ ملاحظه می فرمائید برخی از این پیمانکاران چه قدر وقیح شده اند؟! ( البته پیمانکاران خارجی وگرنه پیمانکارن ما که همگی شریف و پاکدست هستند) مرد حسابی شوخی شوخی با تجهیزات موشکی ناسا هم شوخی ؟! خدا وکیلی تن ویکتور لوستیک بزرگترین کلاهبردار جهان ( کسی که برج ایفل را به چند نفر فروخت و ...) با شنیدن این اخبار در گور می لرزد!

شما اگر درآمد بیشتر می خواهید راه دارد و حق ندارید با جان مردم آن هم دانشمند جماعت بازی کنید! کافی است از در آلومینیمی حمام عمومی محله تان عکس بگیرید و در سایت دیوار با قیمت نجومی به معرض فروش بگذارید. از فردا آلومینیم قیمتش فضایی می شود و سهامش در بورس هم سر به فلک می کشد!

اما از آنجایی که ما با شنیدن اخبار به صورت پیش فرض و غریزی به نیمه پر آفتابه نگاه می کنیم و سعی میکنیم حتی از دل اخبار منفی، نکات مثبت پیدا کنیم، چند پیشنهاد سوفسطایی و فلک فرسا با همین رویکرد ارائه می کنیم:

الف) حذف پیمانکار غریبه: وقتی احتمال سوء استفاده و ضرر به اموال بیت المال در صورت انتخاب پیمانکار متقلب و کذایی وجود دارد، چرا روزه شک دار بگیریم و برای خودمان دردسر بتراشیم. مگر پسر باجناق که تازه از پیام نور تازه آباد لیسانس گرفته یا نوه دائی خانم که ترم هفت دانشگاه آزاد مائین بلاغ سفلی درس می خواند و سایر اقوام  با دو صد رساله فرسوده در انبان و تجارب مدیریتی در کانال ها و گروه های تلگرامی فاخر چه کم از پیمانکاران پیر و پاتال دارند؟!

ب) تست مجدد آلیاژ: ظاهراً آزمایشگاهی که در ناسا آلومینیم ها را تائید می کرده ، در کارش کوتاهی کرده و نتوانسته از بی کیفیت بودن آنها مطلع شود. با توجه به اینکه خودروهای داخلی ما در تصادف با درخت، شتر، حتی گیاهان ساقه دار دچار خسارات عجیب و غریب و بعضاً کشته شدن تعدادی از هموطنان می شود، پیشنهاد می شود یک بار دیگر آهن و فولاد مصرفی شرکت های خودروساز بررسی شوند، شاید یک شیر پاک خورده( شاید هم دامداران یا میهن خورده) چوب خیزران یا بامبو را به جای فولاد به این شرکت ها قالب می کند که با هر تصادف بخش اعظمی از سرنشینان خودروها ریق رحمت را با همه مخلفاتش سر می کشند؟!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز