چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۳  |  Wednesday, 03 June 2020
کد خبر: ۲۵۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۳ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸
جهان
سخنگوی ائتلاف سعودی با گذشت دو روز از اعلام خبر عملیات «نصر من الله» یمنی‌ها، آن را ساختگی خواند.
خبرگزاری فارس: سرهنگ «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی امروز (دوشنبه) با گذشت دو روز از اعلام عملیات «نصر من الله» ارتش و انصارالله یمن، گفت که به خبر ارتش یمن پاسخ نمی‌دهد.

به نوشته العربیه، او نیروهای یمنی را به نقض توافق «استکهلم» متهم کرد و گفت که راه‌حل سیاسی در یمن به این بستگی دارد که یمنی‌ها قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت را بپذیرند.

ترکی المالکی در پاسخ به سؤالی راجع به انتشار تصاویر و ویدئوهای عملیات موفق یمنی‌ها گفت: «پاسخی به خبر حوثی‌ها نمی‌دهیم». او با نمایشی خواندن پیروزی یمنی‌ها مدعی شد که آنها قصد گمراه کردن افکار عمومی را دارند.

این مقام سعودی بار دیگر ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را به شلیک موشک از مناطق مسکونی متهم کرد و گفت که آنها همچنان از بندر الحدیده، عمران، صنعاء و صعده اقدام به شلیک موشک‌های بالستیک می‌کنند.

پیش از وی نیز چندین مقام نظامی وابسته به دولت منصور هادی گفته بودند که خبر عملیات وسیع یمنی‌ها شایعه است.


سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته (دوشنبه) جزئیات عملیات بزرگ در خاک عربستان به نام «نصر من الله» را تشریح کرد و گفت که در جریان این عملیات صدها نیروی ائتلاف سعودی به اسارت یمنی‌ها در آمده‌اند. یمنی‌ها همچنین تصاویر و ویدئوی عملیات گسترده خود را نیز منتشر کردند.

نادیده گرفتن اسارت صدها نیروی ائتلاف سعودی در حالی که تصاویر آنها منتشر شده تا کنون بی سابقه بوده است. روز گذشته یحیی سریع به خانواده اسرای سعودی این اطمینان را داد که ارتش یمن مانع از بمباران آنها از سوی جنگنده‌های ائتلاف سعودی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز