چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۲  |  Wednesday, 03 June 2020
پایگاه خبری آوای رودکوف:رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ بیکاری 6شهرستان این استان بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش ایسنا، "حسن نوروزی" روز چهارشنبه، دهم مهر ماه در نشست کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، افزود: بر این اساس ۶ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد غیربرخوردار از اشتغال است.

وی اظهارکرد: دولت هشت برنامه برای اشتغال در سال 98 دارد و طبق هدف‌گذاری باید یک میلیون و 30 هزار فرصت شغلی را در قالب این برنامه‌ها ایجاد کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وظایف کارگروه جدید اقتصاد، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: بهبود محیط کسب و کار، ارتقای معیشت اقتصادی خانواده‌ها، افزایش مشارکت‌های مردمی در اقتصاد، حمایت از رسته فعالیت‌های اولویت‌دار و تجهیز منابع درآمدی استان از مهم‌ترین این وظایف است.

نوروزی تصریح کرد: توسعه صادرات از دیگر وظایف کارگروه اقتصاد، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری است و از این به بعد کارگروه توسعه صادرات نخواهیم داشت و مسائل مربوط به صادرات را در این کارگروه دنبال می‌کنیم.

وی تهیه و اجرای الگوی کشت مناسب، خرید محصولات کشاورزی و توسعه پوشش بیمه‌ای آنها، توسعه صنایع دستی، تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، صادرات خدمات فنی و مهندسی استان، سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها، همسو کردن سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات توسعه‌ای بانک‌ها و بخش غیردولتی با اولویت‌های توسعه استان و جذب سرمایه‌گذاری با توجه به مزیت‌های استان به‌ویژه در مناطق روستایی را از دیگر وظایف کارگروه اقتصاد، اشتغال و سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند به عنوان مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، بیان کرد: بر این اساس 6 شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد مناطق غیربرخوردار از اشتغال هستند و دولت موظف شده برای این مناطق مشوق‌های اشتغال مانند معافیت مالیاتی ایجاد کند.

نوروزی ادامه داد: برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی برای 455 روستای استان نوشته شده که طبق هدف‌گذاری باید در مدت پنج سال اجرایی شود، بنابراین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و اداره کار باید حتما سمت و سوی تسهیلات اشتغال روستایی را به سمت این برنامه‌ها سوق دهند.

وی تاکید کرد: طبق قانون باید بخشی از 20 درصد مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش روستاها هزینه شود و سهم امسال استان ما 41 میلیارد تومان است  که می‌تواند برای اشتغال جوانان استفاده شود و علاوه بر این، 20 درصد عوارض واردات سیگار و دخانیات هم می‌تواند برای اشتغال جوانان استفاده شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز