يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸  |  Sunday, 29 March 2020
کد خبر: ۲۶۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
حادثه
کلاهبرداری که از شهروندان نیشابوری در پوشش کانال همسریابی اخاذی می کرد به دام افتاد. این پسر جوان سراغ زنان سن بالا می رفت.
به گزارش پايگاه خبري آواي رودکوف،فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبرداری در فضای مجازی در پوشش کانال همسر یابی در این شهرستان خبر داد .

سرهنگ"حسین دهقانپور" گفت: با دریافت مرجوعه قضائی مبنی بر کلاهبرداری ،موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته این پرونده مشخص شد که فردی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با یک کانال تحت عنوان همسریابی آشنا و پس از جلب اعتماد ، مبلغ یک میلیون و 550 هزار ریال از وی کلاهبرداری شده است .

سرهنگ دهقانپور تصریح کرد: در هنگام رسیدگی به پرونده گزارشات دیگری نیز از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری به این شیوه نیز واصل و همین موضوع باعث جدیت بیشتر کارآگاهان پلیس فتا جهت شناسایی و دستگیری متهمان شد .

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: کارآگاهان با استفاده از شیوه های نوین پلیسی در فضای مجازی احدی از متهمان که مدیر کانال بود را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی او در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی دستگیر شد .

وی گفت: متهم 19 ساله در مواجهه با ادله و مستندات پلیس، 2  خانم که در راه اندازی این کانال او را همراهی کرده‌اند را معرفی و پلیس دیگر متهمان را پس از هماهنگی های قانونی دستگیر کرد.

سرهنگ دهقانپور اظهار داشت :متهمان در اظهارات خود اعتراف کردند :از اعضای کانال پس از اعتماد سازی مبالغ متفاوتی برای عضویت اخذ کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان خطاب به شهروندان توصیه کرد: عضویت در شبکه های اجتماعی بدون توجه به توصیه های انتظامی و امنیتی مسیر را برای سوء‌استفاده تبهکاران و مجرمان ایجاد می کند و شهروندان باید مراقبت وهوشیاری بیشتری داشته باشند.

رکنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز