کد خبر: ۲۶۳۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
معاون اقتصادی استاندار عنوان کرد:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه افزایش قیمت کالا به بهانه رشد نرخ بنزین باتوجه به عدم ارتباط سوخت واحدهای تولیدی و کشاورزی با بنزین ممنوع و غیرقانونی است و با متخلفان بازار برخورد می شود.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛سید حشمت الله صمیمی دوست در نشست فوق العاده تنظیم بازار استان که با محوریت افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر بازار برگزار شد، اظهارداشت: افزایش مصرف سوخت، قاچاق سوخت، آلودگی هوای کلان شهرها و ... از تبعات قیمت پایین بنزین بود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این مسئله تصمیم نظام و سران سه قوه است ، عنوان کرد: هدف نهایی از اجرایی شدن این طرح اصلاح یارانه ها در جهت حمایت از خانوارهای کم درآمد و اقشار آسیب پذیر جامعه است.

وی تاکید کرد: بنا به تصمیم دولت کلیه منابع حاصل از فروش بنزین به سمت طبقه  ضعیف و متوسط جامعه هدایت می شود.

صمیمی دوست با تاکید بر اینکه قیمت بنزین تغییری در روند افزایش قیمت ها ندارد، بیان کرد: همچنین این موضوع تاثیر زیادی بر روی کرایه حمل و نقل نخواهد داشت.

وی خواستار شفاف سازی این موضوع برای مردم از سوی رسانه ها شد و گفت: می طلبد صنوف مختلف به صورت جد به این قضیه ورود پیدا کنند.

صمیمی با بیان اینکه همه ما در حکم یک بازرس هستیم، ابراز کرد: اتاق اصناف، صنعت ومعدن و تعزیرات حکومتی گشت های بازرسی خود را در تمامی شهرستان های ۸ گانه استان فعال کنند.

معاون اقتصادی استاندار تصریح کرد: باتوجه به اینکه به جز بنزین سایر حامل های انرژی از جمله نفت و گاز، سی ان جی و ال پی جی هچگونه افزایشی نداشته بنابراین افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی( اتوبوس، کامیون های حمل بارو..) فاقد وجاهت قانونی است.

صمیمی دوست همچنین عنوان کرد: باتوجه به اینکه سوخت واحدهای تولیدی( صنعتی، کشاورزی) ارتباطی با بنزین ندارد بنابراین افزایش قیمت هرگونه کالا نیز غیرقانونی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وضعیت لاستیک خودرو، گفت: هیچگونه مشکلی در تامین لاستیک نداریم و تمامی متقاضیان در بخش های مختلف ( تاکسی های درون و برون شهری، اتوبوس ها، کامیون ها و همچنین کامیون های مستقر در واحدهای صنعتی و معدنی و ...) می توانند از طریق اداراه کل صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به تامین لاستیک موردنیاز خود اقدام کنند.

صمیمی دوست خواستار مشارکت و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی استان برای حفظ آرامش بازار استان شد و گفت: هرگونه تغییر در نرخ کرایه وسایل نقلیه درون شهری و برون شهری بنزین سوز تابع تصیمات کشوری است
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: