دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳  |  Monday, 03 August 2020
کد خبر: ۲۶۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۱ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغ تخم‌گذار و مادر اصفهان، خبر داد:
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغ تخم‌گذار و مادر استان اصفهان، گفت: در برخی از مناطق اصفهان خرده‌فروشان برای کسب سودهای هنگفت با عرضه تخم‌مرغ دانه‌ای سبب گرانی این کالا شده‌اند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف، سید شهاب‌الدین افضل، اظهار کرد: توزیع تخم‌مرغ در بازار اصفهان به دو صورت سنتی و دانه‌فروشی عرضه می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغ تخم‌گذار و مادر استان اصفهان، بیان کرد: به دلیل توزیع تخم‌مزغ به‌صورت سنتی و دانه‌فروشی، در خرده‌فروشی‌ها تخم‌مرغ ریز گران‌تر از قیمت تعزیراتی به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

او، با بیان اینکه بنابر چهل و یکمین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت تخم‌مرغ 7 هزار و 740 تومان اعلام شد، افزود: در حال حاضر با احتساب 10 درصد سود نرخ تخم‌مرغ درب مرغداری‌های اصفهان 8 هزار 200 تومان فروخته می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغ تخم‌گذار و مادر استان اصفهان، ادامه داد: قیمت تخم‌مرغ براساس نرخ مصوب با احتساب سود 23 درصد باید درب مغازه‌ها عرضه شود و فروش با نرخ شانه‌ای 20 هزار تومان کاملاً منطقی است و با ضررهای گله‌های صنعتی تخم‌گذار چندان چشمگیر نیست.

او، در پاسخ به این سئوال که چرا هر شانه تخم‌مرغ در بازار اصفهان بالاتر از 20 هزار تومان توزیع می‌شود، بیان کرد: خرده‌فروشان به سود‌های اندک قانع نیستند و در هر شانه با 3 تا 5 هزار تومان اختلاف به دنبال سود هنگفت هستند.

افضل، اضافه کرد: خرده‌فروشان باید 2 هزار تومان بالاتر از نرخ تخم‌مرغ درب‌ مرغداری‌ها اقدام به فروش کالای خود کنند اما آنها فقط به دنبال سودهای کلان هستند.

او، متذکر شد: چنانچه همانند سال‌های گذشته که در حمایت از مصرف‌کننده اقداماتی اجرایی شد، خرده‌فروشان هر شانه تخم‌مرغ را با احتساب یک‌هزار تا 500 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسانند، بهای هر شانه تخم‌مرغ 20 هزار تومان می‌ماند و اگر حتی تخم‌مرغ درب مرغداری‌ها 9 هزار تومان هم توزیع می‌شد فروش آن در خرده‌فروشی‌ها پایین‌تر از این نرخ بود اما دانه‌فروشان در برخی از مناطق اصفهان به فکر سودهای بالاتر هستند.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مرغ تخم‌گذار و مادر استان اصفهان پیرامون اینکه نرخ مصوب تخم‌مرغ طی سال گذشته 6 هزار و 300 تا 6 هزار و 700 تومان تعیین شد اما در 6 ماهه نخست امسال قیمت این کالا اصلا به بهای مصوب در بازار نرسید، گفت: در این شرایط مرغداری‌ها ضررهای بسیاری را متقبل شدند که اگر حتی با سود 20 تا 25 درصد هم تخم‌مرغ تولیدی خود را عرضه کنند بازهم جبران زیان‌های آنها نخواهد شد.

مدینه صابری/خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز