يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰  |  Sunday, 31 May 2020
کد خبر: ۲۷۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛
البته خدا کند این آخر سالی که خلق الله همه درگیر بحران کرونا هستند و بازار به حالت نیمه تعطیل درآمده است، وعده های کرونایی دولت تفاوت داشته باشند و مثل خودکار آبی پسرمان کم رنگ نباشد و دستکم بانک ها بابت تعویق سررسید اقساط وام ها، پوست مردم را نکنند و نگویند هنوز بخشنامه ای به دست ما نرسیده است! ...
پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:حقیقت امر این روزها ما هم مثل خیلی از مسئولان و نمایندگان مجلس (!) به کمپین " درخانه بمانیم" پیوسته ایم و خودمان را در خانه قرنطینه کرده ایم و دورکاری می کنیم. اما این داستان در خانه ماندن زیاد به مذاق بچه ها خوش نیامده است و خیلی روی اعصاب هستند. اقدامات سرگرم کننده مان هم زیاد تاثیر نداشته است و مثل فیلم ها سریال های تلویزیون خیلی زود تکراری شدند.

دیروز پسر کوچکمان گیر داده بود خودکار آبی کمرنگ ( آبی آسمانی) مرا شما برداشته اید و هر چه قسم و آیه خوردیم که ما برنداشتیم باورش نشد. سر آخر وقتی به او گفتم خودکار که گم نمی شود همین دور براست و بالاخره پیدا  می  شود؛ گفت: «دکل نفتی به اون بزرگی گم شد هنوز پیدا نشده بعد خودکار من پیدا میشه؟!»

خلاصه کل خانه را به هم ریخت؛ بعد هم سراغ سر رسید هایی که در آنها مطلب می نویسم رفت و چند دقیقه بعد آمد و گفت: بیا این هم سند؛ شما مطلب «وعده های پسابرجامی دولت» را با همین خودکار آبی کمرنگ من نوشته اید! نگاهی به مطلب انداختم و گفتم: «پسر جان من این مطلب را چند سال قبل نوشتم. اون موقع شما هنوز اجازه استفاده از خودکار را نداشتید!»

بعد سر رسید را گرفت و روی مبل نشست و با دقت نوشته ها را در نور آفتاب گرفت و شروع کرد به کارشناسی... چند دقیقه بعد آمد و گفت: «بابا حالا خودکار من به کنار، این مواردی که دولت وعده داده بود چه ربطی به برجام داشت؟!»  فوراَ سر رسید را از دستش گرفتم و گفتم: «برو تلویزیون رو روشن کن؛ الان مدرسه تلویزیونی ایران واسه کلاس چهارمی ها برنامه داره... بدو برو...»

سر رسید را باز کردم  و یک بار دیگر وعده های پسابرجامی دولت را مرور کردم. خدا وکیلی حق با پسرم بود. اما طفلک خبر ندارد که اساساً وعده دادن به زیر دستان دادن از توصیه های بزرگان است و قدما گفته اند: «هزار وعده ده آنگه خلاف کن همه را / که آن سراب که ارزد صد آب خوش این است!»

 البته خدا کند این آخر سالی که خلق الله همه درگیر بحران کرونا هستند و بازار به حالت نیمه تعطیل درآمده است، وعده های کرونایی دولت تفاوت داشته باشند و مثل خودکار آبی پسرمان کم رنگ نباشد و دستکم بانک ها بابت تعویق سررسید اقساط وام ها، پوست مردم را نکنند و نگویند هنوز بخشنامه ای به دست ما نرسیده است! حالا مجازات محتکران و شایعه پراکنان، یارانه کرونا، بسته های های حمایتی و معیشتی و وعده حمایت از مشاغل کوچک که در این مدت متضرر شدند به کنار و دو روز دیگر محمود واعظی، اعلام نکند رئیس‌جمهور در طول روز بیش از ۱۴ ساعت کار می‌کند و توقعات از ایشان هم الی‌ماشاءلله است!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز