دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷  |  Monday, 25 May 2020
کد خبر: ۲۷۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
طی اطلاعیه ای اعلام شد:
دانشگاه پیام نور طی اطلاعیه ای نحوه برگزاری آزمون های پایان نیمسال، دستورالعمل و جزئیات و‌ نحوه اجرایی ارزشیابی‌های پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ دانشگاه را اعلام کرد.
 به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،با توجه به شروع بیماری کرونا و اینکه سلامت جسمی و روانی دانشجویان و خانواده های آنها و در کل، جامعه باید در اولویت  قرار گیرد،به فرض مثال برگه امتحانی که دست دانشجو داده شود باید چند دست به دست شود واین خطر آفرین است وسایر موارد دیگر. به همین خاطر آزمون‌هایی این دانشگاه به صورت غیر حضوری و بیشتر حالت ارزشیابی دارد شیوه کار هم به این صورت است که اولاً تاریخ امتحان  تغییر نمی کند ولی استاد می‌تواند تا روز امتحان به هر روشی  ارزشیابی خود را از دانشجویان مشخص کند  مثلاً استادی چند روز قبل از آزمون  ارزشیابی خود را از دانشجویان انجام داده و دیگه نیازی به ارزیابی در روز امتحان ندارد ویااینکه در روز امتحان وساعت امتحانی مقرر ارزشیابی خود را از دانشجویان انجام دهد. مثل ترم های قبل سوال به صورت متمرکز نداریم و این مسئولیت به واحدها و مراکز واگذار شده که تا روز امتحان ارزشیابی از دانشجو توسط اساتید انجام گیردو به صورت غیر حضوری است و حالا می تواند به صورت آنلاین باشد  .البته بعضی دانشجویان ما شاید اصلا دسترسی به اینترنت نداشته باشند که اساتیداز شیوه‌های دیگری برای ارزشیابی این دانشجویان استفاده می کنند . محوریت کار ما دستورالعمل سازمان مرکزی است که به شرح ذیل می باشد:

1- کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیمسال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان‌بندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می‌شود. عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است.
تبصره- چنانچه مدرس قبل از تاریخ اعلام شده در برنامه امتحانات، نسبت به ارزشیابی برخی یا کلیه دانشجویان اقدام کرده باشد، ارزشیابی مجدد لازم نیست.

۲- نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است و روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً از طریق بستر الکترونیکی و یا سایر روش‌های غیرحضوری مورد تأیید مرکز/واحد و توسط مدرسین ذیربط طراحی و انجام می‌شود.

۳- مدرسین موظفند اطلاعات مربوط به شیوه ارزشیابی خود را حداکثر تا تاریخ ۱/۳/۱۳۹۹ به مرکز/واحد ذیربط اعلام کنند. لازم است شیوه ارزشیابی توسط مدرسین و مرکز/واحد به روش‌های مقتضی به اطلاع دانشجویان هر درس رسانده شود.

۴- دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۱/۳/۱۳۹۹ موضوع را به مرکز/واحد محل تحصیل خود اعلام کنند. ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط مرکز/واحد محل تحصیل، انجام می‌شود. مرکز/واحد موظف است تهمیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کند.

۵- مدرسین باید همه سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی مجدد را داشته باشد.

۶- لازم است اطلاع‌رسانی کافی درخصوص شیوه ارزشیابی‌ها و استفاده از هرگونه سامانه برای ارزشیابی و راهنمایی دقیق درخصوص نحوه ورود و استفاده از آن توسط مدرسین و مرکز/واحد انجام شود.

۷- لازم است به اطلاع کلیه دانشجویان رسانده شود که ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان‌پذیر نخواهد بود، لذا دانشجویان موظف‌اند قبل از شروع ارزشیابی این نیم‌سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام کنند.

۸- ستاد امتحانات در هر استان و مرکز/واحد وظیفه راهبری و نظارت بر نحوه ارزشیابی‌ها را بر عهده دارد.

۹- هر مرکز/واحد موظف است نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان «اساتید گروه آموزشی» ثبت شده است، تا تاریخ ۱/۳/۱۳۹۹ در سامانه گلستان و اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام کند.

۱۰- برای درس‌هایی که با رعایت مقررات به صورت خودخوان تعریف شده‌اند، هر مرکز/واحد موظف است تا تاریخ ۱/۳/۱۳۹۹ در سامانه گلستان، نام مدرس مربوط را برای ارزشیابی تعریف و نسبت به اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرس اقدام کند. ثبت نمره میان ترم برای این دسته از درس‌ها مجاز نیست.

۱۱- ثبت نمره ارزشیابی باید حداکثر تا تاریخ ۲۱/۴/۱۳۹۹ توسط مدرس در سامانه گلستان صورت پذیرد. مهلت ثبت نمرات درس‌های عملی و درس‌هایی که مطابق مقررات مهلت ثبت نمره بیش از یک نیم‌سال تحصیلی دارند، متعاقباً اعلام خواهد شد.

۱۲- برای آزمون‌های ریزشی نیم‌سال تحصیلی قبل، مرکز/واحد باید به نحو مقتضی نسبت به انجام ارزشیابی این دسته از دانشجویان به همراه سایر دانشجویان ‌نیم‌سال تحصیلی جاری اقدام کند.

۱۳- برای درس‌هایی که توسط نمایندگی‌ها و مراکز بین‌المللی خارج از کشور ارائه می‌شود، دستورالعمل جداگانه‌ای توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابلاغ می‌شود.

این دستورالعمل در جلسه ۱۱۶۱ مورخ ۱۵/۲/۱۳۹۹ هیئت رئیسه دانشگاه به تصویب رسید و از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجرا است

 حمید دهقان دانشگاه پیام نور واحد لنده
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز