سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۸  |  Tuesday, 29 September 2020
کد خبر: ۲۷۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۶ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹
سیاسی
رهبر معظم انقلاب در نشست تصویری با جمعی از دانشجویان به مدت حدود سه ساعت دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پايگاه خبري آواي رودکوف؛در این دیدار رهبر انقلاب به تبیین شرایط کنونی نظام اسلامی و جبهه وسیع مقابل آن و همچنین ظرفیت‌های بالای کشور پرداختند.


رهبر انقلاب مطالبی را درباره ضرورت آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری، تفکیک مطالبه‌گری با پرخاش و بدگویی، ضرورت گفتمان‌سازی، تلاش برای گسترش جبهه انقلاب از طریق یارگیری و اصالت ندادن به اختلاف سلیقه‌ها، بیان کردند.

مرزبندی با تردیدافکنان در مبانی انقلاب، تأکید بر پیشرفت علمی، هوشیاری مقابل سرمایه‌گذاری دشمن روی جوانان و همچنین تبیین مفهوم صحیح دولت جوان و انقلابی از دیگر مطالبی بود که رهبر انقلاب بیان کردند.

رهبر انقلاب تصریح کردند دولت جوان حزب‌اللّهی‌ علاج مشکلات کشور است. البتّه معنی‌اش این نیست که مثلاً رئیس این دولت یک جوان سی‌ودوساله باشد؛ بلکه یعنی دولتِ سرِپا، بانشاط، آماده و در سنینِ کار و تلاش باشد.

ایشان خطاب به دانشجویان فرمودند: پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید. مطالبه طبعاً با اعتراض همراه است، امّا نگذارید این اعتراض، اعتراض به نظامِ اسلامی تلقّی شود؛ جدّاً مانع شوید که دشمن این اعتراض را اعتراض به نظام تلقّی یا القا ‌کند. مطالبه‌گری را با ارائه‌ی پیشنهاد و راهِ‌حلّ قابلِ قبول همراه کنید.

رهبر انقلاب افزودند: جبهه‌ی انقلاب را گسترش بدهید؛ یارگیری کنید؛ حذف نکنید. بعضی‌ها که به اسلام و انقلاب معتقدند، در فلان مسئله با شما موافق نیستند؛ این موجب طرد نشود. البتّه منظور جذب منافق و آدم بی‌اعتقاد نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند با کسانی که مبانی انقلاب را قبول نمیکنند، ایجاد تردید میکنند و دشمن را تزیین میکنند، مماشات نکنید. ایجاد تردید، ستون فقرات کار دشمن است.

ایشان افزودند امروز جامعه و نظام آمریکایی نه تنها جذّابیّت ندارد، بلکه به یک معنا در بخش مهمّی از دنیا منفور هم هست.

رهبر انقلاب فرمودند عملکرد بلندمدّت آمریکا موجب منفور شدن این دولت در بخش مهمّی از دنیا شده است؛ جنگ‌افروزی، کمک به دولتهای بدنام، تروریست‌پروری‌ها، حمایت بی‌دریغ از ظلم و کارهایی مانند اینها. البتّه آمریکایی‌ها در عراق و سوریه ماندنی نیستند و اخراج خواهند شد.

ایشان با تاکید بر اهمیت موضوع حجاب در دانشگاهها افزودند: بنده نسبت به مسئله‌ی حجاب و حیای اسلامی در دانشگاه‌ها دغدغه دارم. رؤسای دانشگاه‌ها، مدیران و خود دانشجویان و بخصوص دخترخانم‌ها به حجاب و فاصله‌گذاری اهمّیّت بدهند و توجّه کنند.

رهبرانقلاب در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکلهای دانشجویی با طرح سه نکته، از سه زاویه «موقعیّت کنونی کشور» را تبیین کردند:

۱. جمهوری اسلامی در یک مبارزه‌ی عظیم با جبهه‌ی ظلم و استکبار است؛

۲. ظرفیّت کشور برای مقابله بسیار بالا است و تجربه در قضایای گوناگون این را به ما نشان میدهد؛

۳. با انقلاب اسلامی، احساس قدرت و عزّت در کشور و مردمِ ما نهادینه شده است؛ البتّه دشمن در صدد است که اعتماد به‌نفسِ ملّیِ ما را از بین ببرد.


العالم
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز