دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲  |  Monday, 28 September 2020
کد خبر: ۲۷۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
طنز به قلم وحید حاج سعیدی؛
این روزها اوضاع اقتصادی مملکت نا فرم کشمشی شده است و قیمت ها از حالت نجومی و فضایی هم عبور کرده اند و بسیاری از ماشین حساب های ده دوازده رقمی قادر به محاسبه قیمت برخی املاک و اجناس و خودرو ها و ... نیستند.....
پایگاه خبری آوای رودکوف-وحید حاج سعیدی:این روزها اوضاع اقتصادی مملکت نا فرم کشمشی شده است و قیمت ها از حالت نجومی و فضایی هم عبور کرده اند و بسیاری از ماشین حساب های ده دوازده رقمی قادر به محاسبه قیمت برخی املاک و اجناس و خودرو ها و ... نیستند. در واقع آن داستان میل به بی نهایت که در ریاضی خوانده بودیم در حال تحقق است و در برخی معاملات از اعدادی استفاده می شود که قبلاً فقط برای اندازه گیری اجرام آسمانی استفاده می شد! مردم هم به دو قسمت نا مساوی تقسیم شده اند. عده ای روز به روز به ثروت شان افزوده می شود و عده ای کثیری هم روز به روز از خط فقر فاصله می گیرند تا جایی دیگر خرید خانه و ماشین و سفر و .. برایشان به یک رویا تبدیل شده است. البته در سایر کشور ها این فاصله را با ملات مالیات شفاف و اساسی پر می کنند، ولی در ولایت ما سرنا را از سر گشادش می نوازند و حتی با پرداخت یارانه های پنهان و شوخی گرفتن مالیات، این شکاف در حال تبدیل شدن به دره است! دولت و مجلس هم این لابلا بیشتر تماشاچی هستند! به هر حال از نماینده ای که از قیمت گوشت در بازار خبر ندارد و دولتی که وزیرش را در این اوضاع برکنا ر می کند، انتظاری بیشتر از این نیست. به قولی ما زیاران چشم یاری داشتیم، یاران هم متقابلاً از ما چشم یاری داشتند، ما منتظر آنها و آنها هم منتظر ما، الان اوضاع اقتصادی مملکت این است که مشاهده می فرمائید!

اما عمو سیفی ( سرایدار مفخم مدرسه ما) معتقد است همه انسان ها در وجود شان از نبوغ مالی بهره مند هستند ولی راه بیدار کردن این نبوغ فردی را نمی دانند. چرا که افراد عادی روی کسب درآمد تمرکز می کنند و افراد کار آفرین روی خود کار تمرکز می کنند و ممکن است تا چند سال هم به سود نرسند ولی در نهایت درخت پولی که کاشته اند، ثمر می دهد!

شما ممکن است رئیس بزرگترین بانک کشور باشید ولی تمام هم و غم تان کار و امورات مربوط به کارتان باشد و حتی ممکن است طلاهای جاری همسرتان که شوهرش یک کارمند دون پایه است، از همسر شما بیشتر و خانه شان هم از خانه شما بزرگتر باشد، چرا که شما روی کار و مدیریت تان تمرکز دارید. ولی وقتی موعدش که فرا برسد با یک کلیک 3000 میلیارد  تومان از پول بیت المال در کسری از ثانیه به حساب شخصی شما در کانادا واریز می شود و شما می توانید با یک پرواز فرست کلس به آنجا رفته و در کازینوهای بلاد کفر، با  قمار و سایر تفریحات سالم به غنی سازی اوقات فراغت تان بپردازید!

عده دیگری هم نهال شان را در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان کاشتند و بانک سرمایه را با صندوق خانوادگی عمه شان اشتباه گرفتند و چند هزار میلیارد از پول فرهنگیان را هاپولی کردند! جالب این که حالا هم که عده ای از آنها دستگیر شدند، یک عده سینما چی که پول های بادآورده و یا مفت فرهنگیان  به دهان شان مزه کرده است ، با نوشتن نامه خواستار آزادی مفسدان اقتصادی این ماجرا هستند!

فقط یادتان باشد نهال این درختانی را که عمو سیفی از آنها یاد می کند، در هیچ نهالستانی پیدا نمی فروشند؛ ولی شما می توانید با کمی زد و بند و وصل شدن به برخی آقا زاده ها و سلاطین ، قلمه هایی از آنها تهیه کنید و بار تان را ببندید و خرتان را دو سره کرایه بدهید! مثلاً با دلار 4200 تومان نخود و لوبیا و گوشت و موبایل وارد کنید و ولی با دلار 16000 هزار تومان بفروشید! با پرداخت چند میلیون تومانی در سایت های ایران خودرو و سایپا ثبت نام کنید، با داشتن درآمد میلیاردی مالیات نپردازید، بازیکن درجه سه وارد کنید و به اسم بازیکن همطراز تیم های درجه یک اروپایی به تیم های لیگ برتری قالب کنید و قس علی هذا ...

هر چند درختان پولی زیادی در مملکت کاشته شده است ولی باز هم خدا پدر رئیسی را بیامرزد که فعلاً تبر را برای باغبانان این باغ، از رو بسته وگرنه چند سال قبل که فقط با حروف الفبا مبارزه می کردیم!فقط این لابلا ما متوجه نشدیم این درخت پولی که خود سیف الله کاشته کی ثمر می دهد و ایشان روی چه کاری تمرکز کرده اند که با 50 سال سن و دو شیفت کار، هنوز مستاجر هستند، حقوق شان تا نیمه برج تمام می شود و همیشه خدا هشت شان گرو نه شان است؟!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز