شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳  |  Saturday, 15 August 2020
کد خبر: ۲۸۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
فوری
رئیس جمهور امروز یکم تیر ماه در جلسه هیئت دولت گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان در پاییز امسال اجرایی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف ، حجت الاسلام حسن روحانی اول مرداد ماه در جلسه هیئت دولت درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت برای نخستین بار طی ۱۴ سال گذشته، ۳۲ هزار میلیارد تومان بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرد.
 
وی اضافه کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان از پاییز امسال عملیاتی می شود.
 
علی ربیعی سخنگوی دولت نیز روز گذشته با بیان اینکه خوشبختانه با همسان‌سازی حداقل حقوق بازنشستگان به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، تصریح کرد: همسان‌سازی در صندوق‌های لشکری و کشوری، در حال پیگیری است تا با تامین منابع لازم، این کار را انجام دهیم. سازمان برنامه و بودجه مسئولیت این کار را برعهده گرفته است.
 
وی اضافه کرده بود: سه صندوق مهم ما صندوق بازنشستگی لشکری، کشوری و تامین اجتماعی هستند. صندوق تامین اجتماعی از منابع دولت استفاده نمی‌کند. کار ما در آنجا دشوارتر است. در آنجا تلاش کردیم با پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی، زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی فراهم شود.
 
سخنگوی دولت با بیان اینکه خوشبختانه با همسان‌سازی حداقل حقوق بازنشستگان به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، تصریح کرد: همسان‌سازی در صندوق‌های لشکری و کشوری، در حال پیگیری است تا با تامین منابع لازم، این کار را انجام دهیم. سازمان برنامه و بودجه مسئولیت این کار را برعهده گرفته است.
 
ربیعی ادامه داد: امیدواریم به نحوی عمل کنیم که بازنشستگان ما مشابه طبقات خودشان ۹۰ درصد حقوق شاغلین را دریافت کنند. حتما این کار را در یکی، دو ماه پیشرو انجام خواهیم داد و به نحوی نهادینه می‌شود که امر همسان‌سازی را در سال‌های آینده دنبال کنیم.
 
وی ادامه داد: زندگی‌ها از جمله  زیست بازنشستگان سخت شده است. قدرت اقتصادی نسبت به اتفاقات ناشی از کرونا و تحریم سخت شده و تلاش می‌کنیم با این همسان‌سازی کمی از فشارها را کمتر کنیم.
 
ربیعی در پاسخ به سوالی درباره افزایش حق مسکن کارگران و اینکه آیا اراده‌ای در دولت برای این موضوع وجود دارد، گفت: چرا اراده ای نباید باشد؟ همه ما به دنبال این موضوع هستیم؛ در کمیسیون‌های دولت دستور کار زیاد است و  هر متن که تصویب شد، از همان زمان اقدام می‌شود.
 
سخنگوی دولت ادامه داد: کمیسیون اقتصادی دولت این موضوع را بررسی می‌کند، دیروز در جلسه کمیسیون اقتصادی مطرح بوده و  از نتیجه آن مطلع نیستم؛ امیدوارم هفته آینده در دستور کار دولت قرار گیرد؛ نظر وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عدد مناسبی است که حتماً در روز تصویب و اعلام خواهد شد.
کارگر انلاین
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
هاشم احدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
0
0
سلام
پنج ماه ازسال گذشت ازاضافه حقوق خبری نیست ولی قیمتها سرسام اور رشدکرده ومیکند.
بزک نمیربهارمیاد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز