چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴  |  Wednesday, 20 January 2021
کد خبر: ۲۸۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۲ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۹
علمی پزشکی؛
با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان این پرسش مطرح است که بیماری کووید-19 چه تاثیری بر فصل شیوع آنفلوآنزا خواهد داشت؟
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان این پرسش مطرح است که بیماری کووید-19 چه تاثیری بر فصل شیوع آنفلوآنزا خواهد داشت؟


دکتر «گرگوری پولند» کارشناس بیماری های عفونی و مدیر گروه تحقیقات واکسن کلینیک مایو می گوید: درحالیکه پیش بینی دقیق آنچه در فصل پاییز و زمستان با آن روبرو هستیم سخت است اما با بررسی آنچه در نیمکره جنوبی و پایان یافتن فصل آنفلوآنزا رخ داده، می توان به سرنخ هایی دست پیدا کرد.

به گفته این کارشناس بیماریهای عفونی، در صورت استفاده از ماسک و حفظ فاصله مناسب، با آنچه در نیمکره جنوبی مشاهده کرده ایم بار ناشی از شیوع آنفلوآنزا روند کاهشی پیدا می کند. بنابراین، استفاده از ماسک موثر است و در کاهش انتقال بیماری های عفونی اهمیت دارد.

راهکارهای به کار گرفته شده به منظور کند ساختن شیوع بیماری کووید-19 از قبیل استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی صحیح دست ها در کاهش شدت شیوع آنفلوآنزا نیز اهمیت دارد.

این کارشناس بیماری های عفونی تاکید کرد: توصیه می شود افرادی که قصد دریافت واکسن آنفلوآنزا را دارند زودتر از سال های قبل اقدام کنند و این کار را تا ماه های نوامبر و دسامبر (اواسط پاییز) به تاخیر نیندازند.

وی در این رابطه توضیح داد: آنفلوآنزا خود می تواند با مشکلات جسمی متعددی همراه باشد و فشار مضاعفی به سیستم درمانی وارد کند.

این پزشک توصیه کرد که برای حفظ سلامت خود، اعضای خانواده و افراد جامعه تزریق واکسن آنفلوآنزا در افراد آسیب پذیر و گروه های حساس انجام شده و نکاتی همچون استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی دست ها به طور مرتب انجام شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز