کد خبر: ۲۸۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده خبر داد؛
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در جلسه شورای سلامت این شهرستان که با موضوع کرونا تشکیل گردیده اخرین وضعیت شهرستان را تشریح و راهکارهایی نیز بیان نمود.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در جلسه شورای سلامت این شهرستان که با موضوع کرونا تشکیل گردیده اخرین وضعیت شهرستان را تشریح و راهکارهایی نیز بیان نمود.


نورمحمد نعمتی گفت:همگان این را بدانند که را مقابله با ویروس منحوس کرونا در مراکز درمانی و بیمارستانها نیست بلکه راه اصلی مبارزه و مقابله تغییر در نگرش و رفتار تک تک ماست.

وی اظهار داشت:ویروس کرونا  نه داروی خاصی دارد و نه واکسن قطعی که بتوان با دریافت آن از بروز بیماری پیشگیری کرد. پس باید اصل را بر پیشگیری گذاشت، به ویژه در شرایط کنونی که قدرت‌های بهداشتی و اقتصادی جهان هم هنوز نتوانسته اند برای در امان ماندن از این ویروس کاری بکنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در ادامه با تشریح وضعیت شهرستان لنده گفت:تا کنون1824 نمونه گرفته از افراد مشکوک به کرونا گرفته شد که از این تعداد26درصد مثبت و 84درصد بهبود قطعی داشتیم و سه مورد مرگ خارج از شهرستان و سه نفر هم داخل شهرستان فوتی داشتیم که  می طلبد مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام بیشتری به خرج دهند.

مهندس نعمتی عدم تجمع در مراسمات ؛ عزاداری ها و عروسی ؛ جلوگیری از تجمع در قبرستان شهر ؛گشت ارشاد سلامت ؛ استفاده از ظرفیت تریبونها در نماز جمعه و جماعت و تعطیلی یک هفته ای  سالن های ورزشی و اماکن شلوغ را نیز ضروری و تاکید نمود تا  رستوران ها، فست فوت ها و قهوه خانه ها فعالیت خود را به صورت بیرون بر ادامه دهند.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده ؛ نسبت به توزیع روزانه ماسک، کیسه زباله، صابون مایع در مدارس تاکید و حضور دانش آموزان در کوچه و خیابانها ؛ گیم نت ها و ویدئو کلوپ ها بعد از مدرسه را یک خطر جدی تلقی نمود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: