پنجشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳  |  Thursday, 28 January 2021
کد خبر: ۲۹۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۰۴ آذر ۱۳۹۹
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت:به طور قطع اگر ناظر ما کنترل کند شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها در سطح بازار نخواهیم بود.
به گزارشپایگاه خبری آوای رودکوف؛حسین کلانتری در نشست ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای تامین کالای اساسی، اظهار داشت: افزایش ذخایر استراتژیک کالا های اساسی استان در اولویت کاری تیم اقتصادی قرار داشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وجود کارخانه روغن نباتی گچساران، عنوان کرد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نماید به نحوی که با پیگیری های جدی از طریق وزارت صمت سهمیه دانه های روغنی و روغن خام بیشتری در اختیار این واحد قرار گیرد تا بتواند بخش مهمی از نیاز خانوارهای استان تامین گردد .

وی بر ضرورت نظارت در خصوص زنجیره توزیع و فروش مواد غذایی به ویژه کالاهای اساسی تاکید کرد و گفت: با پیش بینی و افزایش توزیع کنندگان این مواد غذایی از هرگونه تجمع مردمی جلوگیری شود تا در این شرایط سخت کرونا با بحران دیگری روبرو نشویم و مردم به راحتی به کالای مورد نیاز خود دست یابند.

کلانتری با بیان اینکه برای تامین کالاهای اساسی و ضروری باید تلاش مضاعفی در این مدت صورت پذیرد، گفت: باید پیش از آنکه یک محصول در بازار کمیاب شود برای تزریق آن به بازار باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی خواستار برگزاری نشستی به ریاست معاونت اقتصادی استانداری و با حضور ، معاونت اقتصادی اداره کل اطلاعات، مدیران کل صمت، جهادکشاورزی، تعزیرات حکومتی، سپاه و اتاق اصناف برای بررسی نیازمندیهای استان در اسرع وقت اقدام تا با انعکاس موارد به وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی زمینه تامین بیشتری از کالاهای اساسی برای مردم استان فراهم گردد.

کلانتری از زحمات اصناف مختلف تقدیر کرد و گفت: با اتحاد،همدلی ،همکاری و رعایت انصاف همه مشکلات برطرف می شود.

وی خطاب به مدیران، گفت: تمام تلاش خود را برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز و حفظ آرامش مردم به کار گیرید و از ایجاد هرگونه استرس دیگری برای مردم جلوگیری کنید.

نماینده ارشد اجرایی استان، بیان کرد: بدون شک ما هم به فکر رفع نیازهای مردم و مشکلات اقتصادی آنها هستیم و هم از تولید کنندگان و توزیع کنندگان حمایت می کنیم اما می طلبد بازاریان نیز در حق مردم انصاف را رعایت کنند.

کلانتری با اشاره به ذخایر و ظرفیت های استان، عنوان کرد: می طلبد هر کالایی که در استان تولید می شود با قیمت پایین تر و مناسب تری به نسبت سایر استان ها در کهگیلویه و بویراحمد به فروش برسد.

وی سازمان صمت را موظف کرد جهت تامین روغن جامد مختص صنف و صنعت سریع اقدام نماید تا این بخش نیز دچار مشکل نشوند .

کلانتری با بیان اینکه هر چند وزارت صمت نسبت به دخیره سازی کالاهای استراتژیک مانند روغن، برنج، گوشت سفید و گوشت قرمز اقدام نموده است، ولی به دلیل محرومیت استان نیاز است جهت افزایش این ذخایر پیگیری جدی از سوی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به عمل آید . تا مردم هیچگونه کمبودی را احساس نکنند.

وی بر تداوم تشدید بازرسی ها و نظارت ها در بازار شهرهای مختلف تاکید کرد و گفت: به طور قطع اگر ناظر ما کنترل کند شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها در سطح بازار نخواهیم بود.

کلانتری خواستار حضور موثر بازرسان صمت و نیروهای تعزیرات حکومتی از فردا در شهرهای ۱۸ گانه استان شد و افزود: در صورت مشاهده هرگونه کمبود کالا بلافاصله گزارش لازم ارائه و نسبت به تزریق کالا به بازار اقدام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز