«آوای رودکوف (آوای دنا) »رسانه شماست ؛نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.                      یاداشت  و سوژه هاي خبري خود را از «اینجا» برای ما ارسال نمایید       اخبار مهم ایران ؛ جهان و استان کهگیلویه و بویراحمد را با "آوای رودکوف" مرور نمائید .       
شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹  |  Saturday, 27 February 2021
کد خبر: ۲۹۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
علمی پزشکی؛
سخنگوی وزارت بهداشت، درباره نحوه استفاده از دستگاه های عابربانک در دوران شیوع کرونا توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،سخنگوی وزارت بهداشت، درباره نحوه استفاده از دستگاه های عابربانک در دوران شیوع کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

سیما سادات لاری گفت: دستگاه های خودپرداز یا عابربانک ها به دلیل مراجعه و استفاده زیاد افراد از آن می توانند عامل مهمی در انتقال بیماری کووید 19 باشند. بنابراین درخواست ما از مردم این است که تا حد امکان امورات بانکی خود را به صورت اینترنتی و از طریق نرم افزارهای قابل نصب بر روی گوشی های تلفن همراه انجام دهند.

وی افزود: همچنین در صورت نیاز به استفاده از دستگاه های خودپرداز توصیه می شود، قبل و بعد از مراجعه به دستگاه های خودپرداز، دست های خود را با آب و صابون بشویید و یا با محلول های ضدعفونی کننده، آنها را ضدعفونی کنید.

لاری ادامه داد: در صورت ازدحام در مقابل دستگاه های عابر بانک، نسبت به رعایت اصول فاصله گذاری یک و نیم تا دو متر اقدام کرده و سعی کنید در هنگام کار با این دستگاه ها از دستکش های یکبارمصرف و یا دستمال کاغذی استفاده کنید و پس از اتمام عملیات بانکی آن را در سطل زباله در دار بیندازید.

وی همچنین گفت: در طول انجام عملیات بانکی هرگز دست خود را به بینی، چشم ها و دهان نزنید. همچنین ضروری است در طول فرآیند خروج و بازگشت به منزل، حتماً از ماسک استفاده شود.مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز