کد خبر: ۳۰۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
عضو هیات رییسه مجلس خبر داد:
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول طرح تشکیل استان خوزستان جنوبی خبر داد
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی «مجتبی یوسفی» گفت:‌ طرح تشکیل استان خوزستان جنوبی، طرح حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی ضد تحریمی، طرح اصلاح ماده ۱۶۶ قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.


 به گفته عضو هیات رییسه مجلس در جلسه امروز طرح الحاق دو تبصره به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هم به صورت عادی اعلام وصول شد.

بر اساس این گزارش؛ پیشتر احمد نژاد نماینده مردم خرمشهر در خصوص طرح  استان خوزستان جنوبی اظهار کرده بود: طرح خوزستان جنوبی بر اساس زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود در منطقه مطرح شد و از نظر اقتصادی و امنیتی توجه پذیر است.

وی درباره تقسیم استان خوزستان و تشکیل استان خوزستان جنوبی اظهار کرده بود: تقسیم استان بزرگ خوزستان به دو بخش شمالی و جنوبی فرصتی مناسبی برای توسعه تخصصی بخش‌های مختلف استان است که فرصتی برای رشد نداشته‌اند.
 
طرح تاسیس استان خوزستان جنوبی توسط مولوی نماینده آبادان پیشنهاد شده است

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان خرمشهر و آبادان به همراه دیگر نمایندگان استان به طور جدی این طرح را پیگیری می‌کنند، توضیح داد: زیرا این اعتقاد وجود دارد که ظرفیت‌های بسیاری از مردم خرمشهر و آبادان در سال‌های گذشته مغفول مانده است که با اجرای این طرح از بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود.
 
به گزارش صدای ایران، طرح ایجاد استان خوزستان جنوبی با مرکزیت آبادان سال گذشته  توسط سید محمد مولوی نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد.
 
خوزستان جنوبی به مرکزیت آبادان و شامل شهرهایی نظیر خرمشهر و ماهشهر است

در متن این طرح پیشنهادی استفاده بهینه از استعدادهای سرشار مادی و متنوع و زیرساخت‌های گسترده جنوب غرب استان خوزستان که شامل شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، ماهشهر، امیدیه، هندیجان، بهبهان، رامهرمز، آغاجاری و رامشیر است به عنوان علت پیشنهاد این طرح مطرح شده است.

بر اساس طرح پیشنهادی برای تشکیل استان خوزستان جنوبی،  دولت را مکلف شده بنا به بندهای قانونی مختلف با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی، حذف دستگاه‌های موازی و چابک سازی تشکیلات نظام بدون افزایش پست‌های سازمانی موجود در استان، نسبت به تقسیم منابع و امکانات استان خوزستان بر مبنای تقسیمات جدید و متناسب با جمعیت اقدام کند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: