کد خبر: ۳۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد: با تلاش نیرو‌های امنیتی دو شبکه اختلاس در اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و یکی از شعب بانکی استان شناسایی و دستگیرشدند.
پایگاه خبری آوای رودکوف رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر  گفت: مدیر کل و چند تن از کارمندان این اداره اقدام به فروش غیر قانونی اموال دولت، اختلاس، حیف و میل بیت المال و رشوه کرده اند که با تیزبینی سربازان گمنام امام زمان شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

نگین تاجی افزود: رقم اختلاس صورت گرفت در اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تخمین زده شده است.

وی با بیان اینکه باند فساد اقتصادی دیگری هم در یکی از شعب بانکی استان متلاشی شد، اضافه کرد: کارمند بانک تجارت در دوگنبدان با همدستی چند تن دیگر مرتکب اختلاس ۴۵۰ میلیارد ریالی شده بود که به جرم تحصیل مال نامشروع روانه زندان شد.

نگین تاجی گفت: متهم با شگردی خاص میلیارد‌ها ریال ازسپرده‌های بانکی را به حساب شخصی انتقال و اقدام به خرید املاکی در شمال کشور کرده که پس از دستگیری اموال نیز کشف و ضبط شده است.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه کشف شبکه فساد توزیع آرد هم از دیگر اقدامات مشترک نیرو‌های امنیتی و دستگاه قضائی در استان است، ادامه داد: این تیم با فروش غیرقانونی آرد سهمیه‌ای ۳۰۰ میلیارد ریال اختلاس کردند که آن‌ها نیز منهدم و دستگیر شدند. البته رئیس کل دادگستری خبر‌های دیگری از شناساسایی باند‌های فساد دارد که جزئیات دقیق آن پس ازشناسایی متخلفان و رای محاکم قضائی اطلاع رسانی خواهد شد.منبع: خبرگزاری صداوسیما
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: