کد خبر: ۳۱۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
نرخ جدید نان در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شدایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از تغییر قیمت نان در این استان خبر داد.
پایگاه خبری آوای رودکوف:"سالار حسین پور " در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: بر اساس مصوبات کارگروه آرد و نان استان با حضور کلیه اعضای مربوطه قیمت نان پس از بررسی و آنالیزهای مربوطه و همچنین اخذ قیمت دیگر استانها اصلاح و قیمت جدید مصوب و برای اجرا از روز یکشنبه اعلام شد.

وی افزود: قیمت انواع نان یارانه ای نوع یک سنگک ۱۴۰۰ تومان، بربری ۱۳۰۰ تومان، تافتون ۴۰۰ تومان، لواش ۲۳۰تومان، نان محلی خشک ۸۰۰ تومان و نان محلی نرم ۷۰۰ تومان اعلام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: قیمت انواع نان یارانه ای نوع دو سنگک ۱۶۰۰ تومان، بربری ۱۴۰۰ تومان، تافتون ۴۲۰ تومان، لواش ۳۵۰ تومان، نان محلی خشک ۹۰۰ تومان، نان محلی نرم ۸۰۰ تومان مصوب شد.

حسین پور تصریح کرد:  قیمت نان در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سایر استان‌ها پایین بوده، در حالی که قیمت آرد در تمام استان‌های یکسان است، افزایش دستمزد کارگرد، اجاره، بیمه و هزینه های انشعابات را داشته ایم و حدود ۶ ماه است که واحدهای خبازی هر روز تجمع داشتند و نسبت به قیمت نان ابراز نارضایتی می کردند که مسئولان استان دنبال چاره ای بودند پس از بازدید ها و کارهای کارشناسی انجام شده نهایتا قیمت جدید نان در استان مشخص شد.

وی ادامه داد: قیمت آردی که به دلیلی قیمت پایین نان از شبکه خارج می شد از قیمت نانی که تولید می شد بالاتر بوده است که مسئولان و متولیان امر به این نتیجه رسیدند که قیمت نان تغییر کند و این تغییر به نحوی است که همین الان هم قیمت نان استان نسبت به سایر استانها پایین تر است اما اختلاف زیاد را پوشش داده ایم که واحدهای خبازی پخت نان را انجام دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص نان یارانه ای نوع یک( هر کیلو آرد را به قیمت ۶۰۰ تومان خرید می کنند)  و نوع دو (هر کیلو آرد را به قیمت ۹۰۰ تومان خرید می کنند)، بیان کرد: مردم توجه به تابلوی نانوایی ها داشته باشند چراکه قیمت نان در تابلوی واحدهای نانوایی مشخص شده است.

حسین پور ادامه داد: بعلت پایین بودن قیمت، کم بودن وزن چونه همین مساله بر کیفیت نان نیز تاثیر می گذاشت اما امیدواریم که با تغییر قیمت کیفیت نان استان نیز بهتر شود.

وی در خصوص زمان پخت نان از سوی واحدهای نانوایی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نانوایی ها باید صبح ها ساعت ۶ تا ۸ ، ظهرها از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اقدام به پخت نان کنند.

گفتنی است که قیمت مصوب جدید نان یارانه ای نوع یک در استان کهگیلویه و بویراحمد به شرح زیر است؛

آوای رودکوف
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: