کد خبر: ۳۱۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
در جلسه شورای آموزش و پرورش بویراحمد مطرح شد:
فرماندار شهرستان بویراحمد در انتقاد به مؤسسات تضمینی کنکور گفت: این مؤسسات تضمینی رقم بالایی می‌گیرند و من نمی‌دانم چه تضمینی دارند؟ قبولی تضمین کنکور نداریم و خودش مسئله و مفسده است.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف از یاسوج، شورای آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد به ریاست شهرام مهدی‌مطلق فرماندار این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری بویراحمد برگزار شد که در این نشست مهدوی مطلق فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه نگاه به آموزش و پرورش نگاه ناقصی است، اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند که تعلیم و تربیت هر دو عبادت است و همچنین امام خمینی (ره) می‌فرمایند که رهبر ما آن طفل 13 ساله است، طفل‌های 13 ساله برای دوران جنگ نبودند، این طفل‌ها همواره رهبر رهبران هستند اگر خوب تربیت شوند.


وی افزود: مقام معظم رهبری بیشترین و طولانی‌ترین جلسات را با دانش آموزان و دانشجویان برگزار می‌کند. راهبردی‌ترین فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب با مسئولان نیست، یا با دانش آموزان هست یا دانشجویان.

وی تاکید کرد: نگاه به آموزش و پرورش باید تغییر کند، نگاه به این نهاد ناقص است. در بخش اداری هم نگاه به آموزش و پرورش باید اصلاح شود. لذا ما از همه ادارات می‌خواهیم که آموزش و پرورش همکاری داشته باشند. 

آموزش و پرورش متولی صفر تا 100 تربیت و تعلیم نیست بلکه مجری است؛ پس همه موظف هستیم که آموزش و پرورش را در این راستای خطیر کمک کنیم.

وی به حضوری شدن مدارس اشاره کرد و گفت: آسیب‌های زیادی در آموزش غیرحضوری بوده و الان همه به این نتیجه رسیده‌اند که آموزش حضوری شود؛ در بحث بازگشایی مدارس هیچ دستگاهی نباید کوتاهی کند. دستگاه‌های خدمات رسان، نیروی انتظامی؛ پلیس راه  همکاری لازم را داشته باشند و کوتاهی ادارات مربوطه گزارش داده شود.

فرماندار شهرستان بویراحمد در ادامه با بیان اینکه حضور مشاوران در مدارس به دلیل جوی که در پی شیوع کرونا به وجود آمده ضروری است، گفت: شبکه بهداشت و درمان در بحث بازگشایی مدارس و به ویژه واکسن کرونا به کمک آموزش و پرورش بیاید. سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده‌ها در اولویت است.

شهرام مهدوی مطلق در ادامه صحبت‌های خود به مؤسسات تضمینی کنکور گریزی زد و گفت: در جلسات بعد این موضوع به طور جد بررسی شود. من می دانم که این مؤسسات تضمینی رقم بالایی می‌گیرند و من نمی‌دانم چه تضمینی دارند؟ آسیبش را می دانم، قبولی تضمین کنکور نداریم و خودش مسئله و مفسده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: