کد خبر: ۳۲۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶
بیانات نماینده ولی فقیه در شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده:
امام جمعه یاسوج تصریح کرد:اگر خواهان تغییر هستیم باید خودمان وسط میدان باشیم و فرهنگ های غلط را برچینیم تا به نقطه سقوط نرسیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای رودکوف از لنده ؛آیت الله حسینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت:بعضی فرهنگ ها برای ما خسارت بار است و ضرر های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سنگینی بر ما وارد ساخت.


رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود:اگر نظارت کافی بر اعمال و رفتار ها شکل نگیرد یک انسان می تواند یک جامعه را نابود کند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت:یک انسان بدعت گذار رفته رفته یک جامعه را در مسیر انحراف و خرافات می کشاند و در سایه این  امر خسارت‌های زیانباری بر جامعه و فرهنگ وارد می سازد.

آیت الله حسینی در ادامه گفت:ما معتقدیم که معتمدین به وجدان عمومی مردم نظارت کنند، حاکمیت وظیفه ای دارد اما به تنهایی نمی تواند مشکلات را حل کند ،مخصوصا در حوزه فرهنگ که همه مردم باید پذیرا باشند و درک کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد:امروز ما دچار خسارت فرهنگی، عقب گرایی و یک افتادگی فرهنگی شدیم و به واسطه فرهنگ های غلط آسیب می بینیم باید یک حرکت عمومی شکل بگیرد، حاکمیت باید در سطح خود برخورد کند اما اساسا آگاهی عمومی می تواند مشکل را حل می کند.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد:اگر خواهان تغییر هستیم باید خودمان وسط میدان باشیم و فرهنگ های غلط را برچینیم تا به نقطه سقوط نرسیم.

آیت الله سید نصیر حسینی خاطرنشان کرد:وقتی پایگاه عین الاسد مورد حمله دهها موشک قرار گرفت جهان در بهت فرو رفت، ایران در مقابل یک جهان استعمار ایستاد .در جنگ اوکراین همه فرار کردند اما در جنگ ما همه عاشقانه به طرف جبهه می رفتند.

امام جمعه یاسوج در پایان به رسم های غلط تیراندازی ،شروه خوانی ،هزینه های ساخت قبر ،بدحجابی و خودکشی اشاره و گفت:روحانیت باید به این امور واکنش نشان دهند چون وظیفه آنها سنگین تر است و این امور در شان جامعه ما و نظام اسلامی نیست.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: