کد خبر: ۳۲۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد برای تولیدات فاخر سینمایی مشترک با سازمان امور سینمایی کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوفاز یاسوج ؛امیر رئوف در دیدار رئیس سازمان امور سینمایی کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با اشاره به ظرفیت هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد معدن غنی از استعدادهای هنری و بازیگرانی است که درصورت حمایت و فراهم کردن بروز استعدادهایشان می توانند نیازهای ملی کشور را تامین کنند.

آمادگی شبکه دنا برای تولید فیلم های فاخر

این مدیر رسانه ای همچنین مزیت های کهگیلویه و بویراحمد در تهیه فیلم های سینمای را یادآور شد و گفت: تنوع لوکیشن در جغرافیای استان، وجود هنرمندان مستعد و توانمند بومی و جذابیتهای فرهنگی و طبیعی فراوان همه در این استان می تواند هزینه ساخت فیلم برای فیلم سازان را کاهش دهد.


آقای رئوف از رئیس سازمان امور سینمایی کشور خواست مزیت های استان به فیلم سازان کشور معرفی شود تا ضمن حمایت از هنرمندان بومی، ظرفیت های فراوان استان هم بیشتر معرفی شود.


مدیرکل شبکه استانی دنا با یادآوری دلاورمردی های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در طول تاریخ، خواستار برنامه ریزی برای تبدیل این رویدادها به سوژه های فیلم سازان شد.


ضرورت توجه به توسعه زیرساخت های سینمایی در استان، تعامل میان صدا و سیما و سازمان امور سینمایی در تولیدات مشترک، استعدادیابی و تهیه بانک اطلاعاتی از فیلم سازان کهگیلویه و بویراحمد از دیگر پیشنهادهای مدیرکل صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به رئیس سازمان امور سینمایی کشور بود.
در این دیدار رئیس سازمان امور سینمایی کشور هم با استقبال از پیشنهادهای ارائه شده خواستار تهیه طرح از سوژه های فیلم سازی استان شد.


محمد خزائی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خواست تا پیش از تصویب و تهیه طرح های فیلم های استان، تهیه مستند های فاخر از این موضوعات را برنامه ریزی کنند.


معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ضرورت مشارکت نهادهای اجرایی استان برای حمایت از تولیدات فاخر سینمایی اشاره کرد و گفت: البته در توجه به مناطق محروم و استان های کمتر برخوردار حمایت های ملی را دنبال می کنیم.


آقای خزائی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد استعدادها و فیلم سازان خوبی دارد که باید از این استعدادها و ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد هم یادآور شد: این استان از ظرفیت های خوبی برای تولید آثار سینمایی برخوردار است.


امین درخشان ضمن اشاره به اینکه زندگی شهید طیب و برخی از شهدای شاخص می تواند زمینه تولید یک اثر سینمایی فاخر را فراهم کند، خاطرنشان کرد: زندگی این شهدا الگوی مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.


رئیس سازمان امور سینمایی کشور برای بررسی وضعیت امور سینمایی استان کهگیلویه و بویراحمد سفری دو روزه به این استان داشت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: